Trwa ładowanie...

Nowy film Clinta Eastwooda "Przemytnik” już na Blu-ray i DVD

"Przemytnik” to pierwszy od zrealizowanego w 2009 roku "Gran Torino” film, w którym laureat Oscara® Clint Eastwood pracował po obu stronach kamery – jako reżyser i odtwórca głównej roli. Oparta na faktach produkcja, w której obok Clinta Eastwooda wystąpili Dianne Wiest, Bradley Cooper i Laurence Fishburne zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD już 17 lipca!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowy film Clinta Eastwooda "Przemytnik” już na Blu-ray i DVDŹródło: Materiały prasowe
d30iijc
d30iijc

Earl Stone (Clint Eastwood) ma ponad 80 lat. Nie ma pieniędzy, jest samotny i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków stale wzrasta, a sam Earl dostaje pomocnika. Trafia także na celownik znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Bradley Cooper).

Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają doskwierać mu coraz bardziej. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego albo egzekutorzy kartelu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Przemytnik” to najnowszy film wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda i pierwsza od czasu "Gran Torino” produkcja, w której zagrał także główną rolę. Obraz powstał na podstawie autentycznej historii Leo Sharpa, weterana wojennego, który w latach 80. ubiegłego wieku pracował jako przemytnik narkotyków dla meksykańskiego kartelu Sinaloa. W obsadzie produkcji obok uhonorowanego czterema Oscarami® Eastwooda znaleźli się również: zdobywczyni dwóch Oscarów® Dianne Wiest ("Strzały na Broadwayu”), nominowany do Oscara® Bradley Cooper ("Narodziny gwiazdy”), nominowany do Oscara® Laurence Fishburne ("Matrix”), nominowany do Oscara® Andy Garcia ("Ojciec chrzestny III”), nominowany do nagrody Emmy® Clifton Collins Jr. ("Capote”) oraz Michael Peña ("Bogowie ulicy”).

d30iijc

Clint Eastwood wciela się w reżyserowanym i produkowanym przez siebie obrazie "Przemytnik” w postać 80-letniego Earla Stone’a. Właśnie teraz, u schyłku życia, Earl zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że wszystko, co do tej pory poświęcał, czyli czas, który mógłby spędzić z najbliższymi, to jedyna rzecz warta każdego poświęcenia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ponieważ Earl nie wywiązał się z obietnicy częściowego pokrycia kosztów zbliżającego się wesela wnuczki, uważa, że to właśnie dzięki pieniądzom uda mu się dosłownie kupić ich serca. Gdyby tylko je miał... I oto nadarza się niezwykła okazja. Earl, który spędził całe lata w drodze, jeżdżąc z jednych targów ogrodniczych na kolejne, bez wątpienia opanował do perfekcji jedną czynność - jazdę samochodem. A biorąc pod uwagę jego wiek, któż mógłby go o cokolwiek podejrzewać? Postać zainspirowana prawdziwą historią skłoniła scenarzystę "Gran Torino”, Nicka Schenka, do napisania kolejnej roli dla cenionego aktora, jakim jest Eastwood.

W ostatnich latach Eastwood stawał przed kamerą zaledwie kilka razy, ale postać Earla skłoniła go do podjęcia tego wysiłku kolejny raz.

d30iijc

– Przeczytałem artykuł opublikowany w "New York Timesie” opowiadający o człowieku, który stał się niejako inspiracją dla postaci Earla. Pomyślałem, że fajnie byłoby zagrać kogoś w tym wieku, a w zasadzie w moim wieku. Lubię myśleć, że cały czas coś obserwuję i się czegoś uczę. Earl jest pod tym względem do mnie podobny. Im dłużej żyjesz na tym świecie, tym bardziej sobie uświadamiasz, jak mało o nim wiesz. Dlatego nie przestajesz się uczyć – mówi Clint Eastwood.

"Przemytnik” to zarówno film drogi dokumentujący nieoczekiwane podróże Earla Stone’a po całym kraju, wykonywane na zlecenie kartelu narkotykowego, podobnie jak miało to miejsce w przypadku jego rzeczywistego odpowiednika, jak i opowieść o jego skomplikowanym życiu rodzinnym. Aby przenieść tę historię na duży ekran, Eastwood zaprosił do współpracy operatora Yvesa Belangera, montażystę Joela Coksa, projektantkę kostiumów Deborah Hopper, scenografa Kevina Ishiokę oraz kompozytora Arturo Sandovala.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Większa część zdjęć do filmu powstała w Georgii. Produkcji udało się znaleźć plenery położone w różnych częściach stanu, które posłużyły jako rodzinne miasto Earla i otaczająca go okolica. Większość lokalizacji wykorzystanych w filmie, było usytuowanych w bazie ekipy produkcyjnej w Atlancie. Znalazły się wśród nich położone w środkowo-zachodniej części miasta biura DEA zajmowane przez bohaterów portretowanych przez Fishburne’a, Coopera i Peñę, jak również budynki takie jak m.in. dom Mary, miejsce spotkań weteranów, sala, w której odbywa się przyjęcie weselne Ginny, przydrożny motel.

d30iijc

Na potrzeby scen kręconych w fikcyjnym zakładzie wulkanizacyjnym kartelu produkcja przeniosła się do Nowego Meksyku, natomiast imponującą posiadłość Latona znaleziono w Las Cruces i udekorowano w taki sposób, aby odzwierciedlała bogactwo i klasę ekstrawaganckiego bossa kartelu. W tej historii Earl przewozi narkotyki przez terytorium kilku stanów, co widać w filmie. Aby nakręcić ujęcia na zewnątrz, pod koniec okresu realizacji zdjęć Eastwood wraz z niewielką ekipą filmową zabrali dwie furgonetki Earla: starą i nową, w prawdziwą trzydniową podróż.

Na ekrany amerykańskich kin "Przemytnik” wszedł 14 grudnia 2018 roku, gdzie został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, a David Ehrlich na łamach serwisu IndieWire nazwał go "jednym z najlepszych w dorobku Clinta Eastwooda”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU BLU-RAY:

• Na planie "Przemytnika”: Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy "Przemytnika” - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran
• zobacz teledysk do piosenki Toby’ego Keitha "Don't Let The Old Man In"

d30iijc

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

• Na planie "Przemytnika”: Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy "Przemytnika” - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d30iijc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30iijc