Trwa ładowanie...

Nowości wideo za darmo i bez reklam? Są miejsca, w których to jest możliwe

Zasobność Polaków w wielu przypadkach niestety nie daje możliwości swobodnego zakupu seriali na DVD i regularnych wizyt w kinie całą rodziną, bo to po prostu kosztuje. Z drugiej strony, piractwo to wstydliwy i naganny proceder. Legalna alternatywa to nowoczesna oferta serwisów z wideo na życzenie.

Nowości wideo za darmo i bez reklam? Są miejsca, w których to jest możliweŹródło: unsplash.com
dtmd6c1
dtmd6c1

Deszczowy dzień? Przydałby się serial

Strony, które pomagają w dzieleniu się nielegalnymi programami i serialami, są zjawiskiem, które trudno zlikwidować. Na miejsce starych pojawiają się nowe, ale poszukiwanie kolejnych furtek do nielegalnego korzystania z materiałów cyfrowych staje się coraz mniej potrzebne.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Alternatywa to serwisy wideo na żądanie, gdzie w konkurencyjnej jakości HD, a przede wszystkim w wybranym przez siebie momencie, uzyskamy dostęp do wybranego tytułu. Oferta takich serwisów to zarówno darmowe okresy dla początkujących użytkowników, jak i pojedyncze "bilety" umożliwiające dostęp do danego tytułu np. przez 3 dni lub najpopularniejszy abonament.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Oglądasz, kiedy chcesz i na czym chcesz

Żmudne poszukiwanie dobrej jakościowo wersji nowego odcinka ulubionego serialu jest nieuczciwe i zwyczajnie niewygodne. Przypominamy, że samo oglądanie nielegalne nie jest, ale udostępnianie materiałów cyfrowych już tak. Korzystanie z nielegalnych serwisów łączy się z dużą liczbą użytkowników, którzy chcą obejrzeć film w tym samym momencie, powolne "ładowanie się" filmu pomimo sprawnego sprzętu i dobrego łącza, a przede wszystkim niepewność, czy znajdziemy swój tytuł i czy ten nagle nie zniknie. Odpowiedzią na zapotrzebowanie na dostęp do ciekawych produkcji są serwisy na życzenie z najczęściej darmowym okresem wsępnym. Obecnie nie trzeba się już wiązać z takim serwisem na długo, a z oferty możemy zrezygnować w dowolnym momencie. Do wyboru mamy też kilka metod płatności: przelew, SMS, podpięcie opłaty pod rachunek telefonu lub serwisy obsługujące płatności online.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com

Jak szybko nowości trafiają do takiego serwisu?

Disney nie chce oddawać swoich produkcji nawet po kilku latach od emisji. Zwykle film trafia do serwisu z reklamami po emisji na DVD, ale zależy to od tego, ile zarobił w kinie. Jeśli produkcja nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem – szybciej zobaczymy ją w serwisach wideo na życzenie. Poza płatnymi serwisami mamy też możliwość oglądania filmów w zamian za oglądanie licznych reklam, ale w takie miejsca produkcja trafia na samym końcu, nawet do 3 lat od premiery.

unsplash.com
Źródło: unsplash.com
dtmd6c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dtmd6c1