Trwa ładowanie...
programy rozrywkowe
27-08-2013 15:06

Nowości na CI POLSAT: "Rodzinne zabijanie" oraz "Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią"!

Nowości na CI POLSAT: "Rodzinne zabijanie" oraz "Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią"!Źródło: CI POLSAT
d3tewk4
d3tewk4

CI POLSAT zabiera widzów w podróż do świata zbrodni, otwierając przed nimi drzwi laboratoriów kryminalnych, policyjnych archiwów i sal sądowych. Widz staje się częścią śledztwa i razem z policyjnymi inspektorami odkrywa tajemnice stojące za najsłynniejszymi zbrodniami i życiem niesławnych przestępców.

"Rodzinne zabijanie":
Poniedziałki o 21:30 od 26 sierpnia

Serial "Rodzinne zabijanie" na CI POLSAT przedstawia wstrząsające historie ludzi, którzy z premedytacją pozbawili życia swoich najbliższych. W każdym z odcinków poznamy kulisy zbrodni, jakie wielu z nas nie mieszczą się w głowie. Dowiemy się o mężu, który wspólnie ze swoją matką zabił żonę, a także o kobiecie, która do spółki z dziećmi zamordowała swojego męża. Dzięki trzymającym w napięciu rekonstrukcjom zdarzeń, opowieściom świadków i policjantów rozpracowujących te sprawy oraz autentycznym nagraniom z telefonów alarmowych, poznamy szczegóły prowadzonych przeciwko członkom rodzin ofiar dochodzeń i spróbujemy dociec co pcha ludzi do zbrodni przeciwko swoim własnym krewnym.

d3tewk4

"Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią" (seria 4):
Poniedziałki o 20:30 od 16 września

Czwarta seria "Zbrodni, które wstrząsnęły Anglią", na antenie CI POLSAT już od września, ujawnia kulisy kolejnych spraw, które zszokowały brytyjską opinię publiczną. Serial ukazuje jedne z najgłośniejszych zbrodni popełnionych w ciągu ostatnich dziesięcioleci z perspektywy uczestników tych wydarzeń. Użyte w każdym odcinku materiały archiwalne, rekonstrukcje zdarzeń i wywiady składają się na profil sprawców i pomagają odtworzyć przebieg samych zbrodni. Dowiemy się także, jakie zmiany dokonały się w prawie brytyjskim w konsekwencji każdej z omawianych spraw. Ofiary i przestępcy przedstawieni w kolejnych odcinkach to m.in. Stephen Lawrence, Raoul Moat, Garry Newlove, Rozpruwacz z Yorkshire, Christopher Foster i Colin Ireland.

Odcinek 1 - Stephen Lawrence - poniedziałek, 16 września, godz. 20:30
Zabójstwo Stephena Lawrence’a to jeden z najbardziej haniebnych momentów w historii brytyjskiej kryminalistyki. Śmierć, którą ten młody człowiek poniósł w roku 1993 z rąk rasistowskiego gangu stała się początkiem walki o sprawiedliwość, jaką jego rodzina prowadziła przez 20 lat od zabójstwa. Krewni Stephena stawili czoła zarówno rasizmowi, jak i nieudolności policji. Rozmawiamy z matką i bratem ofiary oraz najważniejszymi osobami pomagającym im w dążeniu do prawdy o tym, co naprawdę się przydarzyło się Stephenowi. Zobaczymy też, jak po 20 latach zabójcy zostali wreszcie doprowadzeni przed oblicze sprawiedliwości.

Odcinek 2 - Raoul Moat - poniedziałek, 23 września, godz. 20:30
Obława na Raoula Moata była jedną z najszerzej zakrojonych w dziejach Anglii i cały kraj śledził ją z zapartym tchem. Latem roku 2010 w Newcastle, Moat postrzelił swoją byłą dziewczynę i zabił jej nowego partnera, a następnie ranił posterunkowego Davida Rathbanda na zawsze pozbawiając go wzroku. Uciekając przed policją ukrył się w małym miasteczku Rothbury, gdzie po kilku dniach ostatecznie wycelował pistolet w samego siebie. Rozmawiamy ze znajomymi i krewnymi Moata, a także kierującymi obławą policjantami. Specjalnego wywiadu udzieliła nam także siostra posterunkowego Rathbanda, który nie mogąc poradzić sobie ze skutkami tragedii odebrał sobie życie w roku 2012.

d3tewk4

Odcinek 3 - Garry Newlove - poniedziałek, 30 września, godz. 20:30
Garry Newlove, mąż i ojciec trojga dzieci, został śmiertelnie pobity przed swoim domem w Warrington w hrabstwie Cheshire w sierpniu roku 2007. W dzisiejszym odcinku jego żona Helen Newlove wspomina tragiczne wydarzenia z nocy zabójstwa i kolejnych dni. W programie pojawią się śledczy, którzy doprowadzili morderców przed oblicze sprawiedliwości. Poznamy też obecną pracę Helen, która jako członek Izby Lordów zajmuje się walką z patologiami społecznymi.

Odcinek 4 - Rozpruwacz z Yorkshire - poniedziałek, 7 października, godz. 20:30
Peter Sutcliffe, znany jako Rozpruwacz z Yorkshire, to prawdopodobnie najsłynniejszy seryjny zabójca z Anglii. Swój przydomek zyskał mordując w latach 70. XX wieku kobiety w hrabstwie Yorkshire. Choć policyjny pościg za nim pochłonął 5 milionów funtów i ponad 2 miliony godzin pracy, to Sutcliffe siał postrach aż przez 5 lat i wpadł dopiero przez przypadek podczas rutynowego patrolu. Przerażającą historię mordercy poznamy rozmawiając m.in. z jego bratem oraz Neilem Jacksonem, synem jednej z pierwszych ofiar. Wywiadu udzielił nam też z jeden ze śledczych przesłuchujących Sutcliffe’a na długo przed ujęciem. W ten sposób obnażamy popełnione w trakcie śledztwa błędy, przez które mordercy przez tak długi czas udawało się bezkarnie zabijać.

Odcinek 5 - Christopher Foster - poniedziałek, 14 października, godz. 20:30
Christopher Foster był biznesmenem, któremu przestało wieść się w interesach. W sierpniu roku 2008 zastrzelił swoją żonę i córkę, a następnie doszczętnie spalił ich rodzinną rezydencję w hrabstwie Shropshire. Badając tę skomplikowaną sprawę rozmawiamy z bratem Christophera, osobistym asystentem biznesmena oraz psychologami i kryminologami. Poznajemy nowe fakty o typie zbrodni określanym jako „unicestwienie rodziny”. Co pchnęło Fostera do odebrania życia swojej rodzinie i zwierzętom i zniszczenia wszystkiego, co posiadał?

Odcinek 6 - Colin Ireland - poniedziałek, 21 października, godz. 20:30
Latem roku 1993 społecznością londyńskich gejów wstrząsnęła seria brutalnych zabójstw. Sprawcą był Colin Ireland, rozwodnik z miejscowości Southend, który wpadł na makabryczny pomysł zostania mordercą. Przez trzy miesiące polował na mężczyzn w gejowskim barze w centrum Londynu, gdzie ich podrywał, a następnie dusił w ich mieszkaniach. Chcąc lepiej poznać jego osobowość rozmawiamy z jego byłą żoną i znajomymi. Poznamy ścigających go stróżów prawa i dowiemy się, jak kilka niezależnych od siebie dochodzeń w sprawach o morderstwo przekształciło się w zakrojoną na całe miasto obławę.

(fot. CI POLSAT)
Źródło: (fot. CI POLSAT)
(fot. CI POLSAT)
Źródło: (fot. CI POLSAT)
d3tewk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tewk4