Nowe oskarżenia wobec Copperfielda. Żerował na nastolatkach

David Copperfield został oskarżony przez wiele kobiet o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym
David Copperfield został oskarżony przez wiele kobiet o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym
Źródło zdjęć: © fot. Getty

17.05.2024 09:59, aktual.: 17.05.2024 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chwilę po tym, jak 16 kobiet oskarżyło Davida Copperfielda o niewłaściwe zachowania, pojawiły się kolejne oskarżenia. Drugie śledztwo "The Guardian" wykazało, że magik żerował na nastoletnich modelkach podczas konkursów, w których uczestniczył.

David Copperfield od dawna cieszy się statusem magika-celebryty. Jednak ostatnimi czasy jest o nim głośno nie z powodu jego sztuczek, a zarzutów o wykorzystywaniu na tle seksualnym. "The Guardian" przeprowadził dziennikarskie śledztwo, w wyniku którego ujawniono szesnaście przypadków wykorzystywania kobiet, z czego połowa z nich mogła być wówczas nieletnia. Niektóre miały raptem 15 lat.

Jak ustalili dziennikarze, w trzech przypadkach Copperfield miał podać ofiarom narkotyki. Zarzuty te obejmują całą jego karierę od końca lat 80. do 2014 r. Zespół prawników Copperfielda określił je jako "fałszywe oskarżenia".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się, że na tym sprawa z zarzutami się nie kończy. W drugim śledztwie "Guardiana" ws. Copperfielda wyszło, że magik wykorzystał swoją sławę do molestowania nastoletnich aspirujących modelek, które brały udział w konkursach "Look of the Year" w latach 1988 i 1991. Wiele kobiet powiedziało gazecie, że po wydarzeniach Copperfield dzwonił do ich domów i zapraszał je na swoje występy.

Copperfield miał opinię "zboczeńca"

Jennifer Diaz, która brała udział w konkursie z 1991 r., nazwała te rozmowy "całkowicie drapieżnym zachowaniem". Dodała, że ​​podczas imprezy, w której magik był w jury, zadzwonił do jej pokoju hotelowego, aby zapytać, w co jest ubrana i zasugerował, by do niego przyszła.

Inna modelka, która nie chciała podać swojego nazwiska, wyznała "The Guardian", że przyjęła zaproszenia od Copperfielda, aby wziąć udział w jego programie wraz ze swoją rodziną. Za kulisami rzekomo magik oddzielił wówczas 17-letnią dziewczynę od rodziców, po czym chwycił ją za piersi i popchnął na kanapę. Kobieta, obecnie 52-letnia, powiedziała, że ​​Copperfield przestał dopiero po tym, gdy mu nakazała. Po tej sytuacji magik dalej do niej dzwonił.

W artykule "Guardiana" pojawiły się także relacje mężczyzn, którzy uczestniczyli w "Look of the Year" w 1991 r. Ohah Oman, jeden z dziennikarzy, twierdzi, że widział, jak Copperfield flirtuje z 16-letnią modelką z Izraela. - Wiele osób w branży wiedziało o jego reputacji jako zboczeńca. To było oczywiste - stwierdził fotograf mody Roberto Rabanne, który podczas wydarzenia robił zdjęcia i filmy dla Elite.

Prawnicy Copperfielda stanowczo zaprzeczyli najnowszym oskarżeniom. Patrząc na to, co się dzieje wokół magika, można zakładać, że podobnych zarzutów wobec jego zachowania będzie tylko więcej.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (121)
Zobacz także