Trwa ładowanie...

Nowe informacje o stanie zdrowia Gienka Loski

Dwa miesiące temu media obiegła dramatyczna informacja o stanie zdrowia Gienka Loski. Fani wstrzymali oddech. Artysta doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Niestety, po operacji się nie wybudził. Są nowe fakty.

Nowe informacje o stanie zdrowia Gienka LoskiŹródło: East News, fot: East News
d2wq192
d2wq192

Gienek Loska skradł serca widzów, biorąc udział w programie "X-Factor". Wtedy uliczny grajek swoimi wykonaniami zachwycał i wzruszał. Mimo że zyskał olbrzymią popularność, stronił od medialnego rozgłosu. Wciąż jednak tworzył.

"5 maja 2018 roku odwiedzając mamę na Białorusi, Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach" - pisano na facebookowym profilu Polskiej Fundacji muzycznej, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy.

"Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane" - kontynuowano.

Kilka miesięcy później pojawiają się nowe informacje. Rodzące nadzieje na to, że Loska powróci do zdrowia. - Reaguje na bodźce, wszystko słyszy, odpowiada na pytania przez zaciśnięcie dłoni i mrugnięcie oczami - mówi w rozmowie z "Twoim Imperium" Tomasz Kopeć, prezes Polskiej Fundacji Muzycznej.

Choć sytuacja się poprawiła, niestety wciąż to za mało, by móc przetransportować artystę do Polski.

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na kolejne pozytywne wieści!

d2wq192
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wq192