Trwa ładowanie...
df7av7c

Nowa płyta Pawła Kukiza "Zakazane piosenki" już 4 listopada w sprzedaży!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa płyta Pawła Kukiza "Zakazane piosenki" już 4 listopada w sprzedaży!
(mat. prasowe)
df7av7c

Kukiz na "Zakazanych piosenkach" nie bawi się jednak w metafory, nie owija w bawełnę, tylko wali prostu z mostu. Tęgi łomot dostaje policja, obrywają funkcjonariusze służb wszelakich, media, ale przede wszystkim politycy. Bezkompromisowym treściom towarzyszy odpowiednia muzyka. To nie są pieśni biesiadne i beztroskie.
To rockowy, mocno gitarowy, a jednocześnie charakterystyczny niepowtarzalnymi partiami dęciaków i instrumentów klawiszowych skład. Nic dziwnego, w końcu u boku Kukiza stoją starzy dobrzy znajomi, m.in. grający na klawiszach Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk, a na gitarze Wojciech "Amorek" Cieślak z zespołu "Kukiz i Piersi".
Całość podparta jest mocną sekcją rytmiczną: bas - Grzegorz Zioła, perkusja - Łukasz Łabuś. Amorka na drugiej gitarze wspiera Jacek Kasprzyk.

"Zakazane piosenki" to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie - i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat.

Tracklista:
1. Dnia czwartego czerwca
2. Nastolatek, czyli dejavu
3. Kundelek Antka Policmajstra
4. KGMO
5. Wasz wódz
6. Lolo Brukselka
7. Samokrytyka (dla Michnika)
8. Rozmowy u Sowy
9. Trzeba to zagłuszyć
10. JOW !
11. Moja ściana
12. Siekiera-motyka

 (fot. mat. prasowe)
((fot. mat. prasowe))
df7av7c

Podziel się opinią

Share
df7av7c
df7av7c