Trwa ładowanie...
nagroda

Nominacje do nagród Eisnera

Share
Nominacje do nagród Eisnera
Źródło: komiks.wp.pl
d1lhe36

Najlepszy krótki komiks
o "Because I Love You So Much" Nikoline Werdelin, z "From Wonderland with Love: Danish Comics in the 3rd Millennium"
o "Gentleman John" Nathan Greno, z "What Is Torch Tiger?"
o "How and Why to Bale Hay" Nick Bertozzi z "Syncopated"
o "Hurricane" Gradimir Smudja z "Bob Dylan Revisited"
o "Urgent Request" Gene Luen Yang i Derek Kirk Kim z "The Eternal Smile"

Najlepszy pojedynczy album
o "Brave & the Bold #28: "Blackhawk and the Flash: Firing Line" J. Michael Straczynski i Jesus Saiz
o "Captain America #601: "Red, White, and Blue-Blood" Ed Brubaker i Gene Colan
o "Ganges #3" Kevin Huizenga
o "The Unwritten #5: "How the Whale Became" Mike Carey i Peter Gross
o "Usagi Yojimbo #123: "The Death of Lord Hikiji" Stan Sakai

Najlepsza wydawana seria
o "Baśnie" Bill Willingham, Mark Buckingham, Steve Leialoha, Andrew Pepoy
o "Irredeemable" Mark Waid i Peter Krause
o "Naoki Urasawa's 20th Century Boys" Naoki Urasawa
o "The Unwritten" Mike Carey i Peter Gross
o "Żywe Trupy" Robert Kirkman i Charles Adlard

Najlepsza seria limitowana
o "Blackest Night" Geoff Johns, Ivan Reis, i Oclair Albert
o "Incognito" Ed Brubaker i Sean Phillips
o "Pluto: Urasawa X Tezuka" Naoki Urasawa i Takashi Nagasaki
o "Wolverine #66-72 and Wolverine Giant-Size Special: "Old Man Logan" Mark Millar, Steve McNiven i Dexter Vines
o "The Wonderful Wizard of Oz" Eric Shanower i Skottie Young

d1lhe36

Najlepsza nowa seria
o "Chew" John Layman i Rob Guillory
o "Do Androids Dream of Electric Sheep?" Phillip K. Dick i Tony Parker
o "Ireedeemable" Mark Waid i Peter Krause
o "Sweet Tooth" Jeff Lemire
o "The Unwritten" Mike Carey* i Peter Gross*

Najlepsza publikacja dla dzieci
o "Lunch Lady and the Cyborg Substitute" Jarrett J. Krosoczeka
o "The Secret Science Alliance and the Copycat Crook" Eleanor Davis
o "Tiny Tyrant vol. 1: The Ethelbertosaurus" Lewis Trondheim i Fabrice Parme
o "The TOON Treasury of Classic Children's Comics" opracowali Art Spiegelman i Francoise Mouly
o "The Wonderful Wizard of Oz" L. Frank Baum, Eric Shanower i Skottie Young

Najlepsza publikacja dla nastolatków
o "Angora Napkin" Troy Little
o "Beasts of Burden" Evan Dorkin i Jill Thompson
o "A Family Secret" Eric Heuvel
o "Far Arden" Kevin Cannon
o "I Kill Giants" Joe Kelly i JM Ken Niimura

Najlepsza publikacja humorystyczna
o "Drinky Crow's Maakies Treasury" Tony Millionaire
o "Everybody Is Stupid Except for Me, And Other Astute Observations" Peter Bagge
o "Little Lulu, vols. 19-21" John Stanley i Irving Tripp
o "The Muppet Show Comic Book: Meet the Muppets" Roger Langridge
o "Scott Pilgrim vol. 5: Scott Pilgrm vs. the Universe" Brian Lee O'Malley

Najlepsza antologia
o "Abstract Comics" opracował Andrei Molotiu
o "Bob Dylan Revisited" opracował Bob Weill
o "Flight 6" opracował Kazu Kibuishi
o "Popgun vol. 3" opracowali Mark Andrew Smith, D. J. Kirkbride i Joe Keatinge
o "Syncopated: An Anthology of Nonfiction Picto-Essays" opracował Brendan Burford
o "What Is Torch Tiger?" opracował Paul Briggs

d1lhe36

Najlepszy komiks internetowy
o "Abominable Charles Christopher" Karl Kerschl, www.abominable.cc
o "Bayou" Jeremy Love, http://zudacomics.com/bayou
o "The Guns of Shadow Valley" David Wachter i James Andrew Clark, www.gunsofshadowvalley.com
o "Power Out" Nathan Schreiber, www.act-i-vate.com/67.comic
o "Sin Titulo" Cameron Stewart, www.sintitulocomic.com/

Najlepsza praca oparta na faktach
o "A Drifting Life" Yoshihiro Tatsumi
o "Footnotes in Gaza" Joe Sacco
o "The Imposter's Daughter" Laurie Sandell
o "Monsters" Ken Dahl
o "The Photographer" Emmanuel Guibert, Didier Lefevre i Frédéric Lemerier
o "Stitches" David Small

Najlepsza komiksowa adaptacja
o "The Book of Genesis Illustrated" R. Crumb
o "Charles Darwin's On the Origin of Species: A Graphic Adaptation" Michael Keller i Nicolle Rager Fuller
o "Fahrenheit 451" Ray Bradbury i Tim Hamilton
o "Richard Stark's Parker: The Hunter" Darwyn Cooke
o "West Coast Blues" Jean-Patrick Manchette i Jacques Tardi

Najlepszy album - nowość
o "Asterios Polyp" David Mazzuccheilli
o* "Odległa dzielnica" Jiro Taniguchi*
o "The Book of Genesis Illustrated" R. Crumb
o "My mommy is in America and she met Buffalo Bill" Jean Regnaud i Émile Bravo
o "The Photographer" Emmanuel Guibert, Didier Lefevre i Frédéric Lemerier
o "Richard Stark's Parker: The Hunter" Darwyn Cooke

d1lhe36

Najlepszy album - wznowienie
o "Absolute Justice" Alex Ross, Jim Krueger i Doug Braithewaite
o "A.D.: New Orleans After the Deluge" Josh Neufeld
o "Alec: The Years Have Pants" Eddie Campbell
o "Opowieści z Hrabstwa Essex" ("Essex County Collected") Jeff Lemire
o "Map of My Heart: The Best of King-Cat Comics & Stories 1996-2002" John Porcellino

Najlepsza kolekcja archiwalna - stripy
o "Bloom County: The Complete Library, vol. 1" Berkeley Breathed, opracował Scott Dunbier
o "Bringing Up Father, vol. 1: From Sea to Shining Sea" George McManus i Zeke Zekley, opracował Dean Mullaney
o "The Brinkley Girls: The Best of Nell Brinkley's Cartoons 1913-1940" opracowała Trina Robbins
o "Gahan Wilson: 50 Years of Playboy Cartoons" Gahan Wilson, opracował Gary Groth
o "Prince Valiant, vol. 1: 1937-1938" Hal Foster, opracowała Kim Thompson
o "Queer Visitors from the Marvelous Land of Oz" L. Frank Baum, Walt McDougall i W. W. Denslow

Najlepsza kolekcja archiwalna - komiksy
o "The Best of Simon & Kirby" Joe Simon i Jack Kirby, opracował Steve Saffel
o "Blazing Combat" Archie Goodwin, opracował Gary Groth
o "Humbug" Harvey Kurtzman, opracował Gary Groth
o "The Rocketeer: The Complete Adventures deluxe edition" Dave Stevens, opracował Scott Dunbier
o "The TOON Treasury of Classic Children's Comics" opracowali Art Spiegelman i Francoise Mouly

Najlepsze wydanie amerykańskie zagranicznego komiksu
o "My mommy is in America and she met Buffalo Bill" Jean Regnaud i Émile Bravo
o "The Photographer" Emmanuel Guibert, Didier Lefevre i Frédéric Lemerier
o "Tiny Tyrant vol. 1: The Ethelbertosaurus" Lewis Trondheim i Fabrice Parme
o "West Coast Blues" Jean-Patrick Manchette, Jacques Tardi
o "Years of the Elephant" Willy Linthout

d1lhe36

Najlepsze wydanie amerykańskie komiksu azjatyckiego
o "The Color Trilogy" Kim Dong Haw
o "Odległa dzielnica", Jiro Taniguchi
o "A Drifting Life" Yoshihiro Tatsumi
o "Oishinbo a la Carte" Tetsu Kariya, Akira Hanasaki
o "Pluto: Urasawa X Tezuka" Naoki Urasawa, Takashi Nagasaki
o "Naoki Urasawa's 20th Century Boys", Naoki Urasawa

Najlepszy scenarzysta
o Ed Brubaker, "Captain America", "Daredevil", Marvels Project (Marvel) Criminal, "Incognito"
o Geoff Johns, "Adventure Comics", "Blackest Night", "The Flash: Rebirth", "Superman: Secret Origin"
o James Robinson, "Justice League: Cry for Justice"
o Mark Waid, "Irredeemable", "The Incredibles"
o Bill Willingham, "Baśnie"

Najlepszy artysta (jednocześnie scenarzysta i rysownik)
o Darwyn Cooke, "Richard Stark's Parker: The Hunter"
o R. Crumb, "The Book of Genesis Illustrated"
o David Mazzuccheilli, "Asterios Polyp"
o Terry Moore, "Echo"
o Naoki Urasawa, "Naoki Urasawa's 20th Century Boys", "Pluto: Urasawa X Tezuka"

Najlepszy artysta - komiks oparty na faktach
o Reinhard Kleist, "Johnny Cash: I See a Darkness"
o Willy Linthout, "Years of the Elephant"
o* Joe Sacco*, "Footnotes in Gaza"
o David Small, "Stitches"
o Carol Tyler, "You'll Never Know: A Good and Decent Man"

d1lhe36

Najlepszy rysownik (szkic, tusz) lub grupa rysowników
o Michael Kaluta, "Madame Xanadu #11-15: Exodus Noir"
o Steve McNiven/Dexter Vines, "Wolverine: Old Man Logan"
o Fiona Staples, "North 40"
o J. H. Williams III, "Detective Comics"
o Danijel Zezelj, "Luna Park"

Najlepszy malarz, artysta multimedialny
o Émile Bravo, "My mommy is in America and she met Buffalo Bill"
o Mauro Cascioli, "Justice League: Cry for Justice"
o Nicolle Rager Fuller, "Charles Darwin on the Origin of Species: A Graphic Adaptation"
o Jill Thompson, "Beasts of Burden"; "Magic Trixie and the Dragon"
o Carol Tyler, "You'll Never Know: A Good and Decent Man"

Najlepszy autor okładek
o* John Cassaday, "Irredeemable"; "Lone Ranger"
o Salvador Larocca, "Invincible Iron Man"
o Sean Phillips, "Criminal", "Incognito"; "28 Days Later"
o
Alex Ross
*, "Astro City: The Dark Age"; "Project Superpowers"
o J. H. Williams III, "Detective Comics"

Najlepszy kolorysta
o Steve Hamaker, "Bone: Crown of Thorns"; "Little Mouse Gets Ready"
o Laura Martin, "The Rocketeer: The Complete Adventures"; "Thor, The Stand: American Nightmares"
o David Mazzuccheilli, "Asterios Polyp"
o Alex Sinclair, "Blackest Night", "Batman and Robin"
o Dave Stewart, "Abe Sapien", "BPRD", "The Goon", "Hellboy", "Solomon Kane", "Umbrella Academy", "Zero Killer", "Detective Comics", "Northlanders", "Luna Park"

d1lhe36

Najlepsze liternictwo
o Brian Fies, "Whatever Happened to the World of Tomorrow?"
o David Mazzuccheilli, "Asterios Polyp"
o Tom Orzechowski, "Savage Dragon", "X-Men Forever"
o Richard Sala, "Cat Burglar Black", "Delphine"
o Adrian Tomine, "A Drifting Life"

Najlepsze czasopismo związane z komiksem
o Alter Ego
o ComicsAlliance (www.comicsalliance.com)
o Comics Comics (www.comicscomicsmag.com)
o The Comics Journal
o The Comics Reporter (www.comicsreporter.com)

Najlepsza książka związana z komiksem
o "Alan Moore: Comics as Performance, Fiction as Scalpel", Annalisa Di Liddo
o "The Art of Harvey Kurtzman: The Mad Genius of Comics" Denis Kitchen i Paul Buhle
o "The Art of Osamu Tezuka: God of Manga" Helen McCarthy
o "Manga Kamishibai: The Art of Japanese Paper Theater" Eric P. Nash
o "Will Eisner and PS Magazine" Paul E. Fitzgerald

Najlepszy design publikacji
o "Absolute Justice" opracowanie Curtis King i Josh Beatman
o "The Brinkley Girls" opracowanie Adam Grano
o "Gahan Wilson: 50 Years of Playboy Cartoons" opracowanie Jacob Covey
o "Życie i czasy Marthy Washington" opracowanie David Nestelle
o "Queer Visitors from the Marvelous Land of Oz" opracowanie Philippe Ghielmetti
o "Whatever Happened to the World of Tomorrow?" opracowanie Neil Egan i Brian Fies

d1lhe36

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lhe36
d1lhe36