Trwa ładowanie...

Tłumy bez maseczek w różnych miejscach stolicy. Wiemy, co się dzieje

W nocy z niedzieli na poniedziałek z okolic Krakowskiego Przedmieścia mieszkańcy stolicy mogli usłyszeć niepokojące dźwięki przypominające zamieszki. Jeden z czytelników WP postanowił zweryfikować źródła hałasu, przesyłając na dziejesie.wp.pl film oraz zdjęcia z, jak to ujął, "nocnej rozróby w Warszawie". Okazało się, że "rozróba" faktycznie była, ale starannie wyreżyserowana.

Share
Członek ekipy serialu "Marzec 68" próbuje rozpędzić gapiów. W tle statyści w roli funkcjonariuszy MOCzłonek ekipy serialu "Marzec 68" próbuje rozpędzić gapiów. W tle statyści w roli funkcjonariuszy MOŹródło: WP, fot: Zdjęcie czytelnika
d3cik6z

Po przybyciu na miejsce okazało się, że źródłem hałasu jest naprędce zorganizowany plan zdjęciowy serialu "Marzec '68", na którym, według relacji czytelnika, "pojawiły się setki statystów, bez zachowania dystansu społecznego, bez masek ochronnych".

Do swojej wiadomości pan Jan dołączył zdjęcia oraz materiał filmowy, który potwierdza, iż "sceny wymagały od aktorów pozostawania w bardzo bliskim kontakcie, z racji tego, iż kręcone było starcie tłumu z oddziałami Milicji Obywatelskiej".

Jak się jednak okazuje, nie było to jedyne miejsce w stolicy, gdzie w ostatnim czasie pojawiła się ekipa serialu, budząc wśród mieszkańców obawy o powstawaniu potencjalnego zagrożenia epidemicznego.

Tłumy na Krakowskim Przedmieściu. Mieszkańcy zaniepokojeni

Jak donosi inny czytelnik, w tygodniu plan ustawiony był w okolicach Placu Zbawiciela, gdzie kręcono sceny uliczne w ulewnym deszczu. W weekend, przy słonecznej pogodzie, zdjęcia kręcono w okolicy Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu. Tam też powstawały sceny zbiorowe, w których występowały statystki i statyści, grający demonstrujący tłum i pacyfikujące go oddziały MO i ORMO.

d3cik6z

To właśnie one wywołały zaniepokojenie okolicznych mieszkańców, od których otrzymaliśmy pytania o to, czy na planie zachowane były zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Udało nam się skontaktować z przedstawicielem ekipy filmowej, który zapewnił, że wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Serial dotyczy wydarzeń historycznych, sprzed pandemii. Dlatego to oczywiście niemożliwe, żeby aktorzy i aktorki, statystki i statyści grali w maseczkach - tłumaczy Magdalena Knapczyńska z biura serialu "Marzec '68".

Szybko jednak dodaje:

- Mogę jednak zapewnić, że podczas zdjęć stosujemy wszystkie wymagane i niezbędne środki bezpieczeństwa. Wszyscy obecni na planie noszą maseczki, zdejmują je tylko podczas kręcenia poszczególnych ujęć. Są też testowani na obecność wirusa i mają mierzoną temperaturę, przed wejściem na plan przechodzą także wymagany wywiad medyczny. O bezpieczeństwo na planie dba specjalnie wyznaczony do tej funkcji inspektor ds. COVID-19.

Zdjęcia trwały do późnych godzin wieczornych WP
Zdjęcia trwały do późnych godzin wieczornychŹródło: WP, fot: Zdjęcie czytelnika

"Marzec '68" - nowy serial realizowany w Warszawie

Na razie nie są dostępne niemal żadne dodatkowe informacje na temat kręconej produkcji. Po tytule można się tylko domyślać, że jego tematem będą dramatyczne wydarzenia w stolicy w marcu 1968 roku: manifestacje studenckie, protesty przeciwko zdjęciu z afisza przez komunistyczne władze spektaklu Kazimierza Dejmka "Dziady" i rozpoczęcie antysemickiej nagonki, której owocem było opuszczenie Polski przez tysiące osób pochodzenia żydowskiego.

d3cik6z

- Więcej informacji o serialu udzielimy już niedługo - zapewnia Knapczyńska.

Na razie udało się ustalić, że na stołku produkcji realizowanej na zamówienie Film IT Sp. z o.o. zasiada Krzysztof Lang, który reżyserował już m.in. odcinki serialu "Komisarz Alex" i "Magda M." oraz filmy: "Słaba płeć?", "Śniadanie do łóżka" czy "Miłość na wybiegu". Ostatnią jego produkcją jest film "Ach śpij kochanie" z 2017 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cik6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cik6z
d3cik6z