Niespodziewana zmiana ramówki TVP1. "Komornik" i "Układ zamknięty" zamiast produkcji zagranicznych

Niespodziewana zmiana ramówki TVP1. "Komornik" i "Układ zamknięty" zamiast produkcji zagranicznych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.07.2017 19:14, aktual.: 23.07.2017 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niedzielne wieczory telewizyjna Jedynka proponuje swoim widzom komedie familijne lub romantyczne. Z jakichś powodów cykl "Zakochana Jedynka" został odwołany. Po godzinie dwudziestej zobaczymy dramat obyczajowy "Komornik" w reżyserii Feliksa Falka.



Zmiany w ramówce jako pierwszy zauważył Samuel Pereira z TVP Info i powiadomił o nich internautów w poście na Twitterze:

*W niedzielę po godzinie dwudziestej miano wyemitować niemiecko-australijski film obyczajowy „Zakazana żona”, a za tydzień - komedię romantyczną „Pamiętaj o niedzieli”. Zamiast nich widzowie będą mogli obejrzeć "Komornika", a za tydzień "Układ zamknięty". *

„Komornik” - w roli głównej wystąpił Andrzej Chyra - opowiada o pracy bezwzględnego komornika sądowego Lucjana Bohme. Urzędnik zajmuje m.in. sprzęt w szpitalu i odkopuje z grobu staruszkę, żeby dowieść, że wnuczek bezprawnie wziął na nią kredyt. Chłopak w strachu przed więzieniem popełnia samobójstwo. Koledzy z sądu starają się skorumpować komornika, podsuwają mu pieniądze za pośrednictwem lokalnego biznesmena. Bohme przyjmuje łapówkę, licząc, że uda mu się zdemaskować prowokację. Jednak w przypływie dobroci rozdaje pieniądze dłużnikom, a następnego dnia zostaje zatrzymany. Jedyna osoba starająca się mu pomóc napotyka opór prokuratora. Bohme zostaje ostatecznie oczyszczony z zarzutów.

Z kolei za tydzień o godz. 20:20 w TVP2 ma zostać pokazany „Układ zamknięty” z 2013 w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała Pruskiego i Mirosława Piepki była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy.t

W ostatnich dniach w programach informacyjnych TVP i kanale TVP Info krytykowano manifestacje przeciw uchwalonym przez parlament ustawom reformującym sądownictwo. Pokazywano też materiały o błędach i nadużyciach sędziów. W trakcie nagrania programu "Młodzież Kontra" - młodzi ludzie z publiczności ostentacyjnie opuścili studio w trakcie nagrania na żywo.

Jak podsumował portal Wirtualne Media, *Telewizja Polska kolejny raz zmienia ramówkę w związku z bieżącymi wydarzeniami społeczno-politycznymi. *Tydzień temu w TVP Info dwa razy powtórzono film dokumentalny „Pucz”, na początku czerwca, w 25-lecie upadku rządu Jana Olszewskiego, sześć razy w różnych stacjach TVP wyemitowano film dokumentalny „Nocna zmiana”. Ponadto na początku października, w dniu kulminacji protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, pokazano w TVP1 film dokumentalny „Eugenika” Grzegorza Brauna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (238)
Zobacz także