Trwa ładowanie...

Nie żyje Simon Shelton Barnes. Zasłynął jako Tinky Winky w serialu "Teletubisie"

Aktor, który przez wiele lat wcielał się w jedną z postaci w kulowym serialu dla dzieci zmarł w wieku 52 lat. O śmierci Simona Barnesa poinformowała jego siostrzenica.

Share
Nie żyje Simon Shelton Barnes. Zasłynął jako Tinky Winky w serialu "Teletubisie"
Źródło: Instagram.com
d1vh3n3

Simon Shelton Barnes zmarł 17 stycznia, kila dni po swoich 52. urodzinach. Jego najsłynniejszą rolę zna niemal każdy. Już od 1997 roku aktor grał postać fioletowego Tinky Winky w popularnej na całym świecie programie dzieci. Choć kojarzy się go głównie z roli w "Teletubisiach", Barnes był też utalentowanym tancerzem i choreografem.

Rola Tinky Winky pozostanie najbardziej znaczącą w jego dorobku. Choć wydaje się, że nie jest to wymarzona rola dla aktora, on sam był dumny z tego, że gra w "Teletubisiach". Nic dziwnego, w końcu bajka odbiła się szerokim echem w wielu krajach. Szczególnie zapamiętana zostanie też jego postać. Przypomnijmy, że gdy w jednym z odcinków serialu Tinky Winky pojawił się z czerwoną torebką pod publiczną dyskusje padła płeć bajkowego bohatera, a niektórzy zarzucali producentom nachalną promocję homoseksualizmu. Rozpętała się wówczas prawdziwa burza medialna.

Producent słynnego programu odniósł się nawet do tych zarzutów na łamach "Życia Warszawy".

- Jak każde prawdziwe dziecko, teletubisie mają swoje ulubione przedmioty, dla Tinky Winky jest to akurat torebka. Każdy, kto kiedykolwiek widział szkraba bawiącego się wokół domu, będzie wiedział, że dzieciaki kochają bawić się torbami i torebkami wszelkiego rodzaju. Dotyczy to i chłopców, i dziewczynek- tłumaczył Andrew Kerr.

d1vh3n3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vh3n3
d1vh3n3