Trwa ładowanie...

Nie żyje Leonard Nimoy, legendarny Spock ze "Star Treka"

Share
Nie żyje Leonard Nimoy, legendarny Spock ze "Star Treka"
Źródło: mat. dystrybutora
d32rwqf

83-letni aktor zmarł po długiej chorobie w swoim domu w Los Angeles. Od lat zmagał się z POChP, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. O zdrowotnych problemach poinformował fanów dopiero w 2014 roku.

- Rzuciłem palenie 30 lat temu. Niewystarczająco szybko. Mam POChP – napisał na swoim Twitterze, zachęcając jednocześnie do brania z niego przykładu i walki z nałogiem.
Lekarze nie mieli wątpliwości, że aktor zachorował na POChP z powodu wieloletniego palenia papierosów. Głównym objawem choroby są duszności i problemy z oddychaniem.

d32rwqf

Leonard Nimoy największą popularność zdobył dzięki występom w kultowej serii "Star Trek". Postać Spocka, obdarzonego wielką siłą i inteligencją Wolkanina, okazała się dla niego przełomowa i przyniosła mu uznanie na całym świecie, jednak aktor nie chciał być kojarzony tylko z jedną rolą.
Mimo postępującej choroby i pogarszającego się stanu zdrowia, nie zrezygnował z pracy i nie wycofał się z zaplanowanych wcześniej projektów.

Od 2009 do 2012 roku grał w serialu „Fringe: Na granicy światów”, wystąpił gościnnie w „Teorii wielkiego podrywu”, użyczał głosu w animacji „Zambezia” i pojawił się w filmach „Star Trek" (2009) i sequelu „W ciemność. Star Trek” (2013).

d32rwqf

Podziel się opinią

Share
d32rwqf
d32rwqf