Seriale zagraniczneNie żyje Katherine MacGregor, gwiazda "Domku na prerii"

Nie żyje Katherine MacGregor, gwiazda "Domku na prerii"

Nie żyje Katherine MacGregor, gwiazda "Domku na prerii"
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Karolina Stankiewicz

15.11.2018 09:03, aktual.: 15.11.2018 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktorka wcielała się w rolę Harriet Oleson w popularnym serialu. Zmarła w wieku 93 lat w Los Angeles.

MacGregor znana jest głownie z roli pani Oleson w "Domku na prerii". To opryskliwa, bogata właścicielka jedynego sklepu w mieście, matka rozpieszczonej Nellie. Obie miały na celu zatruwanie życia głównym bohaterom.

Aktorka urodziła się w Kalifornii. W 1949 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała aktorstwo, a później występowała na Broadwayu. Przed "Domkiem na prerii", który był produkowany w latach 1974-1984, grywała niewielkie role w telewizyjnych i filmowych produkcjach. Później tylko jeden raz pojawiła się na ekranie - w krótkometrażowym filmie "The Lottery".

Melissa Gilbert, która wcielała się w rolę Laury Ingalls w serialu, opublikowała post na Instagramie, w którym pożegnała się z MacGregor:

"Była otwarta i przezabawna. Dzięki talentowi potrafiła zagrać podłą postać, jednocześnie wkładając w nią serce. Jej Harriet Oleson była postacią, którą nasi fani uwielbiali nienawidzić. Idealna antagonistka. To, czego ludzie spoza naszej preriowej rodziny nie wiedzieli, to fakt, że była kochająca i opiekuńcza dla młodszej obsady. Naprawdę ją kochałam i pocieszam się myślą, że odnalazła spokój, a zgodnie z jej wiarą, że jej dusza przeniosła się do kolejnego wcielenia".

MacGregor wyznawała hinduizm. Nie zagrała w ostatnim, pożegnalnym odcinku "Domku na prerii", gdyż była wtedy na pielgrzymce w Indiach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także