Trwa ładowanie...

Nie żyje Katherine MacGregor, gwiazda "Domku na prerii"

Aktorka wcielała się w rolę Harriet Oleson w popularnym serialu. Zmarła w wieku 93 lat w Los Angeles.

Nie żyje Katherine MacGregor, gwiazda "Domku na prerii"Źródło: Instagram.com
d2kk3cd
d2kk3cd

MacGregor znana jest głownie z roli pani Oleson w "Domku na prerii". To opryskliwa, bogata właścicielka jedynego sklepu w mieście, matka rozpieszczonej Nellie. Obie miały na celu zatruwanie życia głównym bohaterom.

Aktorka urodziła się w Kalifornii. W 1949 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała aktorstwo, a później występowała na Broadwayu. Przed "Domkiem na prerii", który był produkowany w latach 1974-1984, grywała niewielkie role w telewizyjnych i filmowych produkcjach. Później tylko jeden raz pojawiła się na ekranie - w krótkometrażowym filmie "The Lottery".

Melissa Gilbert, która wcielała się w rolę Laury Ingalls w serialu, opublikowała post na Instagramie, w którym pożegnała się z MacGregor:

d2kk3cd

"Była otwarta i przezabawna. Dzięki talentowi potrafiła zagrać podłą postać, jednocześnie wkładając w nią serce. Jej Harriet Oleson była postacią, którą nasi fani uwielbiali nienawidzić. Idealna antagonistka. To, czego ludzie spoza naszej preriowej rodziny nie wiedzieli, to fakt, że była kochająca i opiekuńcza dla młodszej obsady. Naprawdę ją kochałam i pocieszam się myślą, że odnalazła spokój, a zgodnie z jej wiarą, że jej dusza przeniosła się do kolejnego wcielenia".

MacGregor wyznawała hinduizm. Nie zagrała w ostatnim, pożegnalnym odcinku "Domku na prerii", gdyż była wtedy na pielgrzymce w Indiach.

d2kk3cd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kk3cd