Trwa ładowanie...

Nie żyje Gene Reynolds. Miał 96 lat

Zmarł Gene Reynolds, twórca serialu "MASH". Informację o śmierci producenta przekazała stacja CNN, z którą skontaktowała się rodzina Reynoldsa.

Nie żyje Gene Reynolds. Miał 96 latŹródło: Getty Images
d3m4f6n
d3m4f6n

Gene Reynolds odszedł 3 lutego, jednak informacja o jego śmierci trafiła do mediów dopiero teraz. Aktor i scenarzysta był ciężko chory, a bezpośrednią przyczyną zgonu okazała się niewydolność serca. Wielokrotnie nagradzany twórca serialu "MASH" zmarł w jednym z kalifornijskich szpitali.

Reynolds urodził się w Cleveland, ale jako 10-latek razem z rodziną przeprowadził do Los Angeles. Już cztery lata później zagrał w pierwszym filmie - "Bohaterowie morza". Był popularnym młodym aktorem, ale karierę przerwała mu obowiązkowa służba wojskowa. Gdy ją zakończył, wyjechał do Nowego Jorku i postanowił odnieść sukces w telewizji. W dalszym ciągu grywał w filmach, jednak życie zawodowe nie dawało mu satysfakcji. Zaczął więc reżyserować i produkować seriale.

Największy sukces przyniosła mu produkcja "MASH". Reynolds miał wyreżyserować pierwszy, pilotowy odcinek serii oraz zająć się jego produkcją. To on był także odpowiedzialny za obsadę. Dzięki Gene'owi Alan Alda przyjął rolę Hawkeye'a (Sokole Oko). Przy serialu działał od 1972 r. i zdobył kilka statuetek Emmy.

Był uznanym reżyserem. W latach 90. przewodniczył nawet Stowarzyszeniu Reżyserów Amerykańskich.

d3m4f6n

Zmarł 3 lutego 2020 r. w Burbank dwa miesiące przed swoimi 97. urodzinami.

Reżysera pożegnał Alan Alda: "Mój przyjaciel i mentor Gene Reynolds zmarł, ale jego umysł i serce żyją w 'MASH', klasyku, który pomagał tworzyć, produkował i reżyserował".

Serial był bardzo popularny nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Polsce. Opowiadał o służbie lekarzy wojskowych podczas wojny w Korei.

Patryk Vega tworzy serial "Polityka"

d3m4f6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m4f6n