Trwa ładowanie...

(Nie)zapomniane seriale: "Czterej pancerni i pies

Share
(Nie)zapomniane seriale: "Czterej pancerni i pies
Źródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d2fm8m1

Kolejny odcinek cyklu: "(Nie)zapomniane seriale" znowu po polsku! Tym razem przypominamy kultowy serial o II wojnie światowej "Czterej pancerni pies".

"Czterej panceni i pies" to ekranizacja powieści wojennej Janusza Przymanowskiego. Historia załogi czołgu "Rudy" z 1 Armii LWP i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach.

d2fm8m1

Akcja "Czterech pancernych i psa" rozpoczyna się w górach dalekiej Syberii, gdzie młody Polak (wywieziony za Stalina?), wraz ze starym Sybirakiem Jefimem wiodą żywot myśliwych. Razem z przyjacielem Gruzinem Grigorijem i psem Szarikiem postanawiają wstąpić do wojska, ale radziecki dowódca nie wyraża zgody.

Po wielu perypetiach Janek dociera do formowanej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte przy 1 Armii LWP. Poznaje tam Gustlika, Ślązaka, dezertera z Wehrmachtu i porucznika Olgierda Jarosza. Razem będą stanowić załogę czołgu 'Rudy' 102, z którym przejdą szlakiem bojowym, aż do samego Berlina przeżywając po drodze mnóstwo niesamowitych przygód.

d2fm8m1

Podziel się opinią

Share
d2fm8m1
d2fm8m1