Trwa ładowanie...

Nie tylko Tomasz Lis dorobił się w TVP. Hanna Lis też zgarnęła krocie

Hanna i Tomasz Lisowie nie mogli narzekać na zarobki w TVP. Stacja podczas audytu ujawniła, jak w poprzednich latach doceniała swoje gwiazdy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nie tylko Tomasz Lis dorobił się w TVP. Hanna Lis też zgarnęła krocie
Źródło: ONS.pl
d2kn0ni

Telewizja Polska podczas audytu, który ma rzucić światło na dotychczasową działalność stacji, postanowiła prześwietlić zarobki swoich niegdysiejszych gwiazd. Pod lupę wzięła ostatnio Hannę Lis. Prezenterka w stacji prowadziła m.in. "Panoramę" i własną audycję w "Pytaniu na śniadanie" – "Kobiecy punkt widzenia" oraz "Po przecinku" w TVP Info.

"Super Expressowi" udało się dotrzeć do przeprowadzonego przez stację audytu. Jak się okazuje, Hanna Lis nie była zatrudniona na umowę o pracę, ale miała odnawiany co trzy miesiące kontrakt. Z audytu TVP wynika, że "wynagrodzenie za trzy miesiące miało nie przekroczyć łącznie 150 tys. zł". Dodatkowo dziennikarka otrzymywała wynagrodzenia za prowadzenie pomniejszych audycji, m.in. w "Pytaniu na śniadanie" ( ok. 7-8 tys. zł brutto).

- Jeśli obecne władze TVP interesują się moim kontraktem, to mam proste pytanie: dlaczego nie kontraktem mojej koleżanki Joasi Racewicz, z którą na zmianę prowadziłyśmy "Panoramę" i "Po Przecinku"? Nasze umowy, tak pod względem zapisów prawnych, jak i wynagrodzenia były identyczne. Dlaczego zatem mnie obejmuje audyt? Pozostawię to pytanie otwarte, do państwa oceny. Ale jeśli objęto kontrolą mój kontrakt, to najwyraźniej z powodów pozamerytorycznych – skomentowała na łamach tabloidu.

d2kn0ni

Zaznaczyła także, że informacje gazety nie mają wiele wspólnego z prawdą. Na swoim koncie na Twitterze umieściła także wpis:

Przypomnijmy, że to kontynuacja informacji o zarobkach państwa Lis, jakie otrzymywali w Telewizji Polskiej. Jak przed kilkoma dniami informował "Super Express", firma Tomasza Lisa, Deadline Productions, która realizowała audycję "Tomasz Lis na żywo" w latach 2008-2016 miała wystawić stacji faktury na blisko 21 mln zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2kn0ni

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kn0ni
d2kn0ni