Nie posłuchali krytyki. W "19:30" ponownie cisza o problemach z KRS
W środę 10 stycznia pojawiła się informacja, że sąd rejestrowy oddalił wniosek o wpisanie zmian w zarządzie oraz radzie nadzorczej TVP. Główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej 19.30 przemilczał wówczas niewygodnego newsa. W dwóch kolejnych dniach widzowie TVP też nie dowiedzieli się o problemach z KRS.
12.01.2024 | aktual.: 12.01.2024 21:06
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie oddalił wniosek o wpisanie m.in. Tomasza Syguta jako członka zarządu do Krajowego Rejestru Sądowego, gdyż referendarz sądowy uznał, że uchwała o powołaniu członków rady nadzorczej i uchwała rady nadzorczej o powołaniu zarządu zostały podjęte przez organ nieuprawniony.
Na decyzję Sądu czekano od 29 grudnia, gdy minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Główny program informacyjny TVP "19:30", następca "Wiadomości", nie poruszył jednak w ogóle tego tematu. Nie uczynił tego ani w dniu 10 stycznia, ani podczas dwóch kolejnych wydań, 11 i 12 stycznia. Szefowie programu informacyjnego Telewizji Polskiej nie posłuchali słów krytyki osób, które domagają się przekazywania pełnego zakresu informacji.
W piątek w "19.30" pojawił się zaś temat związany z Krajową Radą Sądownictwa. Prowadzący Zbigniew Łuczyński mówił o projekcie, który przewiduje m.in. że sędziowie, członkowie KRS nie będą wybierani przez Sejm, ale przez sędziów w wyborach organizowanych przed Państwową Komisję Wyborczą.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.