Trwa ładowanie...
d2cjq8d

Netflix wydaje miliardy dolarów na filmy i seriale. Disney i HBO daleko w tyle

Filmy nominowane do Oscara, seriale bijące rekordy popularności – w zeszłym roku Netflix wydał na takie produkcje ponad 15 mld dol. W tym roku inwestycje mają być jeszcze większe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W budżecie Netfliksa na 2020 r. znalazło się miejsce dla kontynuacji "Wiedźmina"
W budżecie Netfliksa na 2020 r. znalazło się miejsce dla kontynuacji "Wiedźmina" (Netflix)
d2cjq8d

Jak podaje "Variety", 21 stycznia Netflix ma opublikować wyniki finansowe za czwarty kwartał 2019 r. Analitycy nie mają wątpliwości, że lider VoD ogłosi sukces i będzie gotowy do jeszcze większych inwestycji w rozwijanie swojej oferty. Wszystkie seriale wyprodukowane i udostępnione na platformie w 2019 r. kosztowały Netfliksa ok.15,3 mld dol. W 2020 r. ma to być nawet 17,3 mld dol.

Obejrzyj: "Irlandczyk" - zwiastun

Analitycy z Wall Street działający pod szyldem BMO Capital Markets szacują, że większość inwestowanych pieniędzy Netflix wyda na własne filmy i seriale (11,1 mld dol.) W zeszłym roku na platformie pojawiło się ponad 800 godz. autorskich materiałów, w tym tytuły walczące o Oscara – "Irlandczyk" czy "Historia małżeńska".

d2cjq8d

Dan Salmon z BMO zwrócił przy tym uwagę, że choć Netflix jeszcze długo pozostanie liderem w branży, to mówienie o "wojnie platform streamingowych" jest niewłaściwe. Jego zdaniem obecna rywalizacja wyłoni kilku globalnych zwycięzców, choć Netflix będzie inwestował nieporównywalnie więcej niż Disney czy WarnerMedia (HBO).

Stranger Things Netflix
Stranger Things (Netflix)

W 2020 r. Disney ma wydać "zaledwie" 1 mld dol. na oryginalne treści dla platformy Disney+, a kolejny miliard przeznaczyć na "wydatki operacyjne". Tyle samo, co Comcast/NBCUniversal w nową usługę Peacock przez dwa lata od startu (kwiecień 2020).

d2cjq8d

Podziel się opinią

Share
d2cjq8d
d2cjq8d