Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus

Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus
Źródło zdjęć: © Getty Images

20.03.2020 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reed Hastings, szef platformy Netflix, zdecydował się na dość zaskakujący krok. Platforma obniży jakość swojego streamingu w Europie na 30 dni.

Netflix zdecydował się na tymczasowe obniżenie jakości wideo na terenie Europy. Jest to odpowiedź na prośby dostawców usług internetowych, którzy skarżą się na przeładowania sieci w związku z panującą pandemią koronawirusa.

"Zdecydowaliśmy się zmniejszyć przepływność naszego streamingu w Europie na 30 dni. Szacujemy, że zmniejszy to ruch generowany przez Netfliksa w europejskich sieciach o około 25 procent, zapewniając jednocześnie naszym użytkownikom dobrą jakość usług" - czytamy w oświadczeniu Netlifksa.

Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE poinformował, że rozmawiał telefonicznie z szefem Netfliksa Reedem Hastingsem, w której zaapelował o czasowe obniżenie jakości streamingu na platformie.

- Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - mówił.

Z powodu zamknięcia szkół i masowego przejścia na pracę zdalną w ostatnich dniach gwałtownie wzrosło obciążenie sieci telekomunikacyjnych na całym świecie. Z ustaleń ekspertów wynika, że największy udział mają w tym serwisy VOD (70 proc. ruchu sieciowego).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także