Trwa ładowanie...

Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus

Reed Hastings, szef platformy Netflix, zdecydował się na dość zaskakujący krok. Platforma obniży jakość swojego streamingu w Europie na 30 dni.

Share
Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus
Źródło: Getty Images
d13otac

Netflix zdecydował się na tymczasowe obniżenie jakości wideo na terenie Europy. Jest to odpowiedź na prośby dostawców usług internetowych, którzy skarżą się na przeładowania sieci w związku z panującą pandemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

"Zdecydowaliśmy się zmniejszyć przepływność naszego streamingu w Europie na 30 dni. Szacujemy, że zmniejszy to ruch generowany przez Netfliksa w europejskich sieciach o około 25 procent, zapewniając jednocześnie naszym użytkownikom dobrą jakość usług" - czytamy w oświadczeniu Netlifksa.

d13otac

Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE poinformował, że rozmawiał telefonicznie z szefem Netfliksa Reedem Hastingsem, w której zaapelował o czasowe obniżenie jakości streamingu na platformie.

- Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - mówił.

Z powodu zamknięcia szkół i masowego przejścia na pracę zdalną w ostatnich dniach gwałtownie wzrosło obciążenie sieci telekomunikacyjnych na całym świecie. Z ustaleń ekspertów wynika, że największy udział mają w tym serwisy VOD (70 proc. ruchu sieciowego).

d13otac

Podziel się opinią

Share
d13otac
d13otac