Trwa ładowanie...
d14bsmv

Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus

Reed Hastings, szef platformy Netflix, zdecydował się na dość zaskakujący krok. Platforma obniży jakość swojego streamingu w Europie na 30 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus
Netflix obniżył jakość filmów na 30 dni. Wszystko przez koronawirus (Getty Images)
d14bsmv

Netflix zdecydował się na tymczasowe obniżenie jakości wideo na terenie Europy. Jest to odpowiedź na prośby dostawców usług internetowych, którzy skarżą się na przeładowania sieci w związku z panującą pandemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

"Zdecydowaliśmy się zmniejszyć przepływność naszego streamingu w Europie na 30 dni. Szacujemy, że zmniejszy to ruch generowany przez Netfliksa w europejskich sieciach o około 25 procent, zapewniając jednocześnie naszym użytkownikom dobrą jakość usług" - czytamy w oświadczeniu Netlifksa.

d14bsmv

Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego UE poinformował, że rozmawiał telefonicznie z szefem Netfliksa Reedem Hastingsem, w której zaapelował o czasowe obniżenie jakości streamingu na platformie.

- Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - mówił.

Z powodu zamknięcia szkół i masowego przejścia na pracę zdalną w ostatnich dniach gwałtownie wzrosło obciążenie sieci telekomunikacyjnych na całym świecie. Z ustaleń ekspertów wynika, że największy udział mają w tym serwisy VOD (70 proc. ruchu sieciowego).

d14bsmv

Podziel się opinią

Share

d14bsmv

d14bsmv