Trwa ładowanie...
d36euka

Netflix nakręci dokument o życiu Prince'a

Włodarze Netfliksa zlecili prace nad dokumentem na temat życia i kariery Prince'a. Wyreżyseruje go Amerykanka Ava DuVernay.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prince, Wielka Brytania, 2011 r.
Prince, Wielka Brytania, 2011 r. (ONS.pl)
d36euka

Dokument ma być podzielony na kilka częśći. Producenci będą współpracować z rodziną zmarłego w kwietniu 2016 r. piosenkarza.

Reżyserem będzie Ava DuVernay. Amerykanka ma na koncie takie produkcje jak nominowana do Oscara "Selma". Pracowała też przy takich filmach jak "XIII Poprawka", " W szczerym polu", "Queen Sugar" i "I will follow".

"Prince był geniuszem. Jedyny sposób, w jakim mogę zrobić o nim film, to stworzyć go z miłością. I wielką dbałością. Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić i wdzięczna z powodu zaufania, jakim obdarzyli mnie spadkobiercy" - pisze na Twitterze reżyserka.

d36euka

Prince na scenie był aktywny od 1978 r. Jego cztery albumy ("Dirty Mind", "1999", "Purple Rain", "Sign O' the Times)" znalazły się na liście 500 albumów wszechczasów magazynu "Rolling Stone". Barack Obama nazwał go ikoną kreatywności. W 2004 r. Prince został wprowadzony do Galerii Sław Rock'n'Rolla.

d36euka

Podziel się opinią

Share

d36euka

d36euka