Nawet 150 osób uczestniczy w obrzędach. Matka Macieja Musiała od kilku lat organizuje spotkania w kościele

Mama Macieja Musiała organizuje spotkania religijne
Mama Macieja Musiała organizuje spotkania religijne
Źródło zdjęć: © AKPA

18.02.2022 13:26, aktual.: 18.02.2022 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszym wywiadzie mama Macieja Musiała otworzyła się na temat swojej wiary. Okazuje się, że Anna Markiewicz-Musiał od kilku lat organizuje spotkania religijnie, w których uczestniczy nawet 150 osób. Co się na nich odbywa?

Maciej Musiał nigdy nie ukrywał, że pochodzi z głęboko wierzącej rodziny. Sam aktor mówił w rozmowie z "Wprost", że "wiara nie jest powodem do wstydu", a na swoim Instagramie zapewniał o wielkości Boga. Jednocześnie Maciej Musiał wspiera osoby LGBT, czemu nieraz publicznie dawał wyraz.

Wywiadu o swojej wierze udzieliła też ostatnio mama aktora. Anna Markiewicz-Musiał w rozmowie chrześcijańskim portalem Stacja7 opowiedziała o spotkaniach, które organizuje od kilku lat.

Chodzi o uroczyste "zawierzenie życia Maryi".

- Wiedziałam, że mam to robić, ale było mi trudno - nie miałam żadnej wspólnoty, nie wiedziałam, z kim to zorganizować. We wrześniu 2016 r. poszłam do proboszcza w Sanktuarium Andrzeja Boboli w Warszawie i opowiedziałam mu o pomyśle. Zgodził się i zarezerwował tzw. dolny kościół na wszystkie pierwsze soboty. A ja zwlekałam do stycznia - mówi matka aktora.

Początkowo do kościoła przychodziło tylko kilka osób. Dziś to nawet 150 uczestniczących w obrzędach, które trwają trzy godzin.

- Matka Boża pokazała mi, że rzeczywiście tego chcę i jest mi to potrzebne - mówi Markiewicz-Musiał, która zdradziła, że pierwszą osobą, którą zawierzyła Maryi, był Maciej.

"Zawierzenie dziecka Maryi to najlepsza polisa na życie. Polecam bardzo wszystkim rodzicom" - pisała jakiś czas temu na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (215)
Zobacz także