Trwa ładowanie...

Nauczyciel rozwalił system. Mateusz Skrodzki z Gdańska dał show w "Ninja Warrior Polska"

Gdyby w "Ninja Warrior Polska" przyznawano noty za styl (czas i tak miał najlepszy), Mateusz Skrodzki dostałby same dziesiątki. Gdybyście słyszeli owację, jaką zgotowali mu uczniowie i rodzice oglądający wtorkowy odcinek w świetlicy SP 39 w Gdańsku, pomyślelibyście, że polscy piłkarze pokonali w finale mistrzostw świata Brazylię.

Nauczyciel rozwalił system. Mateusz Skrodzki z Gdańska dał show w "Ninja Warrior Polska"Źródło: WP.PL
d13881i
d13881i

28-letni nauczyciel WF-u i wychowawca klasy V c ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku trzy tygodnie temu, pod koniec zebrania z rodzicami, rzucił mimochodem:

- Jeśli chcielibyście państwo przyjść z dziećmi 24 września o godz. 20 do szkoły, to zapraszam. Udało mi się wystąpić w "Ninja Warrior Polska". Będzie można obejrzeć na ekranie w świetlicy odcinek, w którym startuję.

- A jak panu poszło? - pytaliśmy.

- Nie pamiętam - mówił pół żartem, pół serio, bo uczestników obowiązuje klauzula poufności. – Pamiętam głównie stres, walenie serca i czekanie na swoją kolej. Na planie byłem od rana, a wystartowałem późnym wieczorem.

d13881i

We wtorek tuż po godz. 21 - w drugiej części programu nadawanego przez Polsat - przekonaliśmy się, że nauczyciel z SP 39 pokonał tor przeszkód w stylu, w jakim Usain Bolt biega 100 m. W najkrótszym czasie spośród wszystkich dotychczasowych zawodników. Do tego z uśmiechem i bez zadyszki. Przesadzam? No to tylko zobaczcie pierwszą rundę.

Choć to szkolna świetlica, chyba nigdy nie było w niej tak głośno, jak w chwili, gdy uczniowie i rodzice wrzeszczeli "Jeeeeest!". W finale odcinka - w którym startowało już tylko 10 osób - Mateusz Skrodzki znowu to zrobił. Był najszybszy i znajduje się na pierwszym miejscu uczestników dotychczasowych odcinków. A my znowu zgotowaliśmy mu owację na stojąco, stukając się papierowymi kubkami z sokiem jabłkowym. Podobnie reagowali widzowie programu na Facebooku.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

- No jak mam się czuć? Mam najsłynniejszego wychowawcę w Polsce, to chyba czuję się dobrze, prawda? - cieszył się 10-letni Szymon. - Pan Mateusz to megakozak. To było lepsze niż "Plants versus Zombies" (gra komputerowa - przyp. red.). To było epickie!

d13881i

- Pan Mateusz zhakował "Ninja Warrior" - mówi 13-letni Tymek z VII b. - Muszą zrobić coś, żeby te tory przeszkód w programie były trudniejsze.

- Nawet się nie martwimy, że przegraliśmy zakład z panem Mateuszem - dodają Wojtek i Miłosz z klasy Tymka.

Dziś, w środę, klasa VII b, ma dwa wuefy. Chłopcy ustalili z nauczycielem, że jeśli nie wejdzie do finału, oni zdecydują, co robią na lekcjach. W przeciwnym wypadku wszystko w rękach pana Mateusza. - Mogą być nawet dwie godziny siłowych ćwiczeń albo wytrzymałości. Damy radę - mówią chłopcy.

Tymek, Miłosz, Mateusz Skrodzki i Wojtek - czyli Ninja Warrior ze swoimi uczniami z VII b. WP.PL / Tymek, Miłosz, Mateusz Skrodzki i Wojtek - czyli Ninja Warrior ze swoimi uczniami z VII b
Tymek, Miłosz, Mateusz Skrodzki i Wojtek - czyli Ninja Warrior ze swoimi uczniami z VII b. Źródło: WP.PL / Tymek, Miłosz, Mateusz Skrodzki i Wojtek - czyli Ninja Warrior ze swoimi uczniami z VII b

Pan Mateusz jednak podzieli się zwycięstwem w zakładzie. - Wy wybieracie, w co gramy na jednej lekcji, ja - co będzie na drugiej.

d13881i

Razem z rodzicami i uczniami program oglądała żona Mateusza Skrodzkiego i 2-letni syn Bartek.

- To strasznie wzruszające, gdy widzę, że uczniowie tak kibicują Mateuszowi - mówi pani Żaneta. - To chyba znaczy, że jest nie tylko dobrym tatą i mężem, ale i niezłym nauczycielem.

Więc jakim jest nauczycielem?

- Takim spoko. Nigdy się nie denerwuje. Jest miły. Wymagający - twierdzi Szymon.

- Sprawiedliwy - dodaje Tymek. - Dla mnie to najważniejsze. Dlatego bardziej mi się chce.

d13881i

Widzę to codziennie w domu. Pan Mateusz przygotował dla swoich uczniów zadanie domowe, dzięki któremu można walczyć o szóstkę na półrocze. Trzeba tylko w czasie semestru zrobić 1750 powtórzeń różnych ćwiczeń: pompek, przysiadów i padnij-powstań. Uczniowie sami zapisują postępy, a pan Mateusz ufa ich notatkom. Tymek bez przypominania ćwiczy co drugi dzień.

Tak kibicowaliśmy Mateuszowi Skrodzkiemu w świetlicy SP 39 WP.PL / Tak kibicowaliśmy Mateuszowi Skrodzkiemu w świetlicy SP 39
Tak kibicowaliśmy Mateuszowi Skrodzkiemu w świetlicy SP 39 Źródło: WP.PL / Tak kibicowaliśmy Mateuszowi Skrodzkiemu w świetlicy SP 39

- Jeśli państwo chcieliby zobaczyć finał, to może spotkamy się w świetlicy za trzy tygodnie? - Mateusz Skrodzki kończy pytaniem wieczór.

- W świetlicy? Nie da się. Na sali gimnastycznej, bo się nie zmieścimy! – odpowiadają chórem kibice.

d13881i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13881i