Natalia Kukulska nie wychowywała się w luksusach. Mieszkała w małym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty

Natalia Kukulska i jej rodzice mieszkali w niedużym lokum w Warszawie. Teraz ich dawny blok został wyróżniony muralem
Natalia Kukulska i jej rodzice mieszkali w niedużym lokum w Warszawie. Teraz ich dawny blok został wyróżniony muralem
Źródło zdjęć: © AKPA, KAPiF

11.04.2023 18:15, aktual.: 11.04.2023 20:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Natalia Kukulska jest uznaną piosenkarką i trenerką w telewizyjnych talent show. Choć od lat robi karierę, nie epatuje bogactwem. Nie jest przyzwyczajona do luksusów, bo wychowała się w całkiem zwyczajnych warunkach. Mieszkała w blokowisku. Teraz jej dom z dziecięcych lat został wyróżniony. Jak? Zobaczcie!

Natalia Kukulska zaczęła śpiewać już jako kilkuletnia dziewczynka. Jej "Puszka-okruszka" znają chyba wszyscy urodzeni w latach 80. Gdy Natalia robiła karierę, jej mama już tego nie oglądała. Anna Jantar zmarła, kiedy jej córeczka miała zaledwie cztery lata. O katastrofie samolotowej z 1980 r. pamięta się do dziś. Podobnie zresztą jak o samej Jantar, która w dniu śmierci miała niespełna 30 lat, a już zdążyła zawojować polską scenę muzyczną.

Pomógł jej w tym mąż. Jarosław Kukulski pisał teksty, które śpiewała Jantar, a później wraz z nią cała Polska. Kukulski czuwał też nad karierą córki. Wbrew pozorom, rodzina nie opływała w luksusy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cała trójka mieszkała w niewielkim lokum w Warszawie. Mieszkanie nr 334 mieściło się w bloku z wielkiej płyty przy ul. Reymonta 21. 11 kwietnia odsłonięto wyjątkowy mural upamiętniający Jantar i jej męża, który zmarł w 2010 r. Malunek idealnie wpisuje się w otoczenie. Kukulska, której nie mogło zabraknąć na odsłonięciu muralu, przyznała, że w malutkim mieszkaniu jej rodziców sporo się działo. To tam powstawały hity.

Jak Kukulska wspomina swoje dzieciństwo w bloku z wielkiej płyty?

- Dla mnie te wspomnienia zawsze były żywe. Mieszkałam tu jako dziecko, to tu stawiałam pierwsze kroki, moje pierwsze spacery, pierwsze wycieczki. Każdą ścieżkę mam tu wydeptaną, do szkoły, do sklepu, na podwórko. Wiele się tu nie zmieniło. To było małe mieszkanie, w którym dużo się działo. To tutaj powstawały największe przeboje mojej mamy, które pisał dla mojej mamy tata. To tutaj w pracowni było małe pianino, a rodzice spotykali się z autorami tekstów - opowiadała Kukulska.

Skąd pomysł na mural z Jantar i Kukulskim?

Okazuje się, że pomysł na stworzenie muralu wyszedł od osób zamieszkujących Bielany. Jak zdradziła Kukulska, możliwe, że przy klatce schodowej powstanie jeszcze tablica pamiątkowa.

Kukulska emocjonalnie zareagowała na mural zaprojektowany przez Adama Żebrowskiego, który jest nie tylko przyjacielem rodziny, ale odpowiada też za okładki płyt Natalii.

- Jest przepiękny i myślę, że warszawiacy mają teraz naprawdę co podziwiać - oceniła wzruszona artystka. "Jestem wręcz zachwycona efektem końcowym i śmiem uważać, że nie będę w tym odosobniona. Gratuluję i dziękuję z całego serca!" - dodała w sieci. Dzieło można zobaczyć na jej instagramowym profilu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" szkalujemy "Johna Wicka 4", wychwalamy "Sukcesję" i zastanawiamy się, gdzie zniknął Jim Carrey (i co, do cholery, wywinął tym razem?). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także