Rozrywka"Nasz nowy dom": Kasia Dowbor wraca na budowę!

"Nasz nowy dom": Kasia Dowbor wraca na budowę!

"Nasz nowy dom": Kasia Dowbor wraca na budowę!
Źródło zdjęć: © Polsat

13.03.2014 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bohaterką najbliższego odcinka będzie pani Agnieszka, która z dwójką dzieci mieszkała w połowie zniszczonego domu w małej wsi Ruda. Niestety, wraz z nią mieszka w tej chwili tylko córka Magda. Syn, szesnastoletni Mateusz, choruje na mukowiscydozę. Jedynym ratunkiem dla jego zniszczonych płuc był przeszczep. Operację udało się przeprowadzić w Wiedniu, ale z powodu obniżonej odporności chłopiec nie może już wrócić do zagrzybionego domu i pokoju, który dzielił z siostrą. Rodzina została rozdzielona.

Mateusz zamieszkał u dziadków w Warszawie. Sytuację może zmienić tylko kapitalny remont domu. Mieszkająca w drugiej połowie domu babcia zgodziła się oddać część swojego mieszkania na pokój dla chłopca, ale rodziny nie stać na remont. Katarzyna Dowbor z ekipą budowlaną spróbuje w ciągu 5 dni całkowicie przebudować dom pani Agnieszki. Remont będzie kapitalny. Obejmie zarówno elewacje, która zostanie ocieplona, budynek dostanie także nowy dach i okna. W środku wyremontowane zostaną wszystkie instalacje, położone nowe podłogi, nie obejdzie się bez wyburzania ścian i całkowitej zmiany aranżacji pomieszczeń. Ekipa będzie musiała też poradzić sobie z zagrzybionymi ścianami.

Rodziny, które zostały wybrane do udziału w tym programie, żyją w bardzo złych warunkach mieszkaniowych, które zagrażają zdrowiu i życiu. To normalni, zwykli, dobrzy ludzie, którym w pewnym momencie życia wydarzyło się coś, co uniemożliwiło im remont własnych czterech kątów. Poznamy wzruszające historie zwykłych ludzi, przekonamy się na własne oczy, że mimo nadludzkich wysiłków nasi bohaterowie nie są w stanie zapewnić swoim dzieciom godnych warunków życia, a pragną tego ponad wszystko. Już w pierwszym odcinku poznamy właśnie taką historię i zobaczymy, jak poradzą sobie z generalnym remontem domu prowadząca Kasia Dowbor, architekt Martyna Kupczyk, oraz ekipa budowlana.

Premierowy odcinek 2 serii "Naszego nowego domu" zobaczymy w najbliższą niedzielę o godz. 17.45.

Obraz
© (fot. polsat)
Obraz
© (fot. polsat)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także