Trwa ładowanie...

Napisali petycję przeciw serialowi. Ale pomylili stacje

Amerykańscy chrześcijanie, protestujący przeciwko rzekomo sławiącemu szatana serialowi, wysłali swoją petycję do Netfliksa. Pomylili jednak adresata.

Share
Napisali petycję przeciw serialowi. Ale pomylili stacjeŹródło: bbc
d3gtuko

Amerykańscy chrześcijanie z organizacji Return to Order (Powrót do Porządku) skierowali do Netfliksa petycję, podpisaną przez 20 tysięcy osób, aby serwis zaprzestał nadawania serialu "Dobry Omen" (org. Good Omens)
.

Jest jeden problem: Netflix nie nadaje tego serialu. Jest on dostępny w serwisie Amazon Prime. Petycja została więc skierowana do niewłaściwego adresata.

Skomentował to na Twitterze autor scenariusza, a jednocześnie pisarz Neil Gaiman:

Zachwycił go fakt, że protestujący piszą do Netfliksa, by skasował jego show. "To mówi samo za siebie" - podsumował.

bbc
Źródło: bbc

Walcząca o ”powrót do chrześcijańskiej cywilizacji” organizacja uznała, że serial promuje satanizm i wyśmiewa się z bożej mądrości.

d3gtuko

Jednak samym sygnatariuszom, powołującym się na Boga, wyraźnie zabrakło mądrości. Nie sprawdzili nawet, gdzie serial jest dostępny.

Serial jest oparty na wydanej w 1990 roku powieści dwójki angielskich pisarzy fantasy: Neila Gaimana i zmarłego niedawno Terry'ego Prachetta. Opowiada o próbie powstrzymania końca świata w czasie, gdy na Ziemi pojawia się Antychryst.

Serial ”Good Omens” zadebiutował na platformie Amazon Prime pod koniec maja. W rolach głównych występują Micheal Sheen i David Tennant. Głos dla postaci Boga podkłada aktorka Frances McDormand (a więc Bóg jest w nim kobietą), a Szatana - Benedict Cumberbatch.

bbc
Źródło: bbc

Trudno się spodziewać, aby ta petycja, źle zaadresowana, odniosła jakikolwiek skutek. Zresztą inne petycje – jak np. ta z żądaniem powstania remake'u ostatniego sezonu ”Gry o tron” – mimo, że dobrze zaadresowana, bo do HBO, też raczej nie osiągnie zamierzonego celu. HBO raczej nie nakręci od nowa całego sezonu, mimo protestów zawiedzionych fanów serii.

d3gtuko

Chrześcijanom z Return to Order pozostają dwie rzeczy: żarliwa modlitwa o zbawienie świata oraz rezygnacja z zakupu usługi na Amazon Prime. Zawsze można nie oglądać.

Musimy też zauważyć, że rośnie liczba petycji w kwestiach serialowych i filmowych. Nie wszystkie z nich mają wielki sens. Autorzy jednej z nich domagali się np. zbudowania przez ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamę Gwiazdy Śmierci - kopii tej z "Gwiezdnych wojen" - w celu obrony Stanów Zjednoczonych przed wrogami.

Inna - likwidacji popularnego serwisu "Rotten Tomatoes" - gdzie grupowane są recenzje filmowe i serialowe, a na ich podstawie przyznawane punkty. Autorowi petycji nie podobało się, że jego ulubione filmy o superbohaterach dostają tak niskie noty.

Ktoś, kto naoglądał się za dużo filmów sci-fi w stylu "Men in Black", złożył na stronie change,org petycję, aby "pozwolić Amerykanom zabijać Obcych".

Wniosek: uważajcie, co podpisujecie!

d3gtuko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gtuko
d3gtuko