Najlepsi w sieci! Zwycięzcy Grand Video Awards

Grand Video Awards - pierwszy w Polsce konkurs, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i profesjonalnych twórców wideo w Internecie - zorganizował magazyn "Press". Na konkurs zgłoszono aż 764 materiały wideo - do finału nominowano 60 prac w 10 kategoriach (w kategorii Gaming nie przyznano nominacji). Zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniło 30-osobowe jury złożone z profesjonalistów - pracowników sieci internetowych, mediów, agencji reklamowych, firm technologicznych. 7 października wieczorem w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie ogłoszono wyniki pierwszej edycji konkursu.

Najlepsi w sieci! Zwycięzcy Grand Video Awards
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Największym wygranym okazał się Włodek Markowicz - zwyciężył w dwóch kategoriach. W kategorii Vlog Markowicz przekonał jurorów doskonale zrealizowanym filmowym esejem o postrzeganiu życia pt. "Kropki". Z kolei w kategorii Lifestyle nagrodzono go za wideo "Gruzja bez Internetu". To swobodna relacja z wyprawy grupy przyjaciół do wioski na południu Gruzji o nazwie Udabno. Odbierając nagrody, Markowicz podkreślił żartobliwie, że youtuberzy na scenie nie muszą nikomu dziękować, bo wszystko zawdzięczają sobie. Nie stoją za nimi wytwórnie ani sztaby specjalistów od dźwięku, obrazu, produkcji. Z drugiej strony przyznał, że od profesjonalnych twórców telewizyjnych youtuberzy mogą się dużo nauczyć. - Ale nam wszystkim brakuje pokory. Powinniśmy się wzajemnie od siebie uczyć - mówił Markowicz. W kategorii Publicystyka wygrała Natalia Hatalska za "OnOff, odc. 1: Generacja Z" - odcinek cyklu poświęconego aktualnym trendom społecznym. Nagrodzone wideo jest poświęcone pokoleniu urodzonych po 1995 roku, generacji Internetu.

Najlepszą wideorozmowę przeprowadził zdaniem jury Łukasz Jakóbiak dla swojego kanału 20m2. Nagrodzono jego zaskakujący wywiad przeprowadzony na lotnisku z niemieckim muzykiem: "Fritz Kalkbrenner, Super story & interview!". Kategorię Entertainment wygrała Grupa Filmowa Darwin filmem "Wielkie konflikty - odc. 13, Hitler vs sąd ostateczny". To żartobliwa wizja sądu ostatecznego nad największym zbrodniarzem II wojny światowej. Twórcy kanału G.F. Darwin zostali także nagrodzeni za Debiut Roku (dla kanałów utworzonych w okresie od 1 sierpnia 2014 do 31 sierpnia 2015).

Najlepsze wideo popularnonaukowe nakręcili Tomasz Okoń i Wojciech Drewniak prowadzący kanał Historia bez cenzury. Film "Jan. Rycerz, który został królem. Jan III Sobieski cz. 1." odsłania mało znane fakty z życia króla, który zwyciężył Turków pod Wiedniem.

W kategorii Wideo poradnikowe wygrała Red Lipstick Monster za materiał "Sztuczna rana - tutorial na Halloween", w którym pokazuje, jak w prosty i tani sposób zrobić charakteryzację do filmu grozy.

Kategorię Hobby wygrał Paweł Kmieć - prowadzi na YouTube kanał Sariel's LEGO Technic Den. Został nagrodzony za filmową animację Forda Mustanga zbudowanego w 100 proc. z klocków Lego:"Lego Technic RC Ford Mustang Gymkhana".

Kategorię Branded content wygrał Black Rabbit za materiał "Polish Heritage Night #PolskaNocNBA", który był zapowiedzią nocy promującej polskie dziedzictwo kulturowe - imprezy organizowanej przez polskiego koszykarza występującego w NBA Marcina Gortata.

Natomiast najlepsze wideo korporacyjne to materiał "Wjazd na chatę! LG" Jacka Gadzinowskiego. Autor kanału jack gadovsky w typowym dla swojej serii odcinku prezentuje pracę w siedzibie firmy LG.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe - po 4000 zł, a w niektórych kategoriach były też nagrody rzeczowe (w Lifestyle - komputer Asus Zenbook, w Wideo korporacyjnym - bezpłatny abonament na korzystanie z fonoteki Audio Network we wszystkich projektach online).

Spośród wszystkich finałowych filmów internauci wybierali w głosowaniu przez stronę konkursową film, który im się najbardziej podobał. Głosowało 5678 osób. Nagrodę Widzów zdobył Sylwester Wardęga (kanał SA Wardega) - za wideo "Mutant Giant Spider Dog", które na YouTube ma już ponad 150 mln odtworzeń (wideo Wardęgi trafiło do finału w kategorii Entertainment).

Drugie miejsce w głosowaniu widzów zajął Wojtek Wiese, autor Brzydkiego Vloga - jako nagrodę pocieszenia otrzymał komputer Asus. Wszystkie nagrodzone materiały można obejrzeć na stronie Grandvideoawards.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)