Trwa ładowanie...

Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. TVP ostatecznie pokaże wręczenie wyróżnienia dla pisarki

Czołowym tematem znowu stała się literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Pojawiły się doniesienia, że TVP nie pokaże wręczenia wyróżnienia dla polskiej pisarki. Do sprawy postanowił się odnieść prezes Jacek Kurski, który zapewnił, że nie ma powodu do obaw.

Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. TVP ostatecznie pokaże wręczenie wyróżnienia dla pisarkiŹródło: East News
d2gipr6
d2gipr6

Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla we wtorek 10 grudnia. Uroczystość na rozpocząć się o godz. 16:30. Przewidywana jest transmisja z wydarzenia. Z programu TV na ten dzień wynika, że TVP nie planuje pokazać wręczenia nagrody dla polskiej pisarki - wpisane są w tym czasie seriale i teleturnieje.

Z tego powodu redakcja tygodnika "Newsweek" wysłała pismo do Rady Mediów Narodowych (RMN), Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) i prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o udostępnienie transmisji. Argumentują w piśmie, że "Telewizja Polska jako nadawca publiczny ma ustawowe obowiązki związane z realizacją misji mediów publicznych".

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski: "TVP jest tolerancyjna". Posłanka Lewicy oburzona

Na doniesienia i prośbę "Newsweeka" postanowił zareagować sam Kurski. Zapewnia, że TVP pokaże wręczenie Nobla dla Tokarczuk. Dziennik "Fakt" zapytał prezesa TVP o szczegóły planowanej transmisji.

- Będzie na TVP Info plus relacje w serwisach informacyjnych na głównych antenach - odpowiedział krótko.

d2gipr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gipr6