Trwa ładowanie...

Nagonka TVP na środowiska emigranckie w Szwecji?

Temat emigrantów, zwłaszcza tych muzułmańskiego pochodzenia, z zainteresowaniem śledzą mieszkańcy naszego kraju. Telewizja Polska postanowiła zatem przedstawić ten problem z perspektywy mieszkających w Szwecji Polaków, realizując własną wizję panującej tam rzeczywistości.

Nagonka TVP na środowiska emigranckie w Szwecji?Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz/PAP
d3m84s4

Jak przyznają członkowie jednej z grup, skupiającej na portalu społecznościowym polskich emigrantów w regionie Skåne, dziennikarze zainteresowani byli przede wszystkim przedstawieniem patologii, wywołanej przez grupy muzułmańskich emigrantów.

- Otóż zadzwoniła do mnie wieczorowo ekipa TVP 1 z prośbą o wywiad. Czujnie i mile spytałem: A co byście Państwo chcieli zobaczyć czy czego chcecie się dowiedzieć ? Miły pan odpowiedział : wzrost przestępczości, gwałty arabskie na dzieciach i kobietach szwedzkich, dzielnice otoczone zasiekami, cmentarze z ofiarami zamachów. Równie grzecznie odpowiedziałem a może nowe dzielnice , ścieżki rowerowe w ilości kilkuset kilometrów, parki . Ale to to zdecydowanie nie. Nie przepadam za muzułmanami i uważam że ich miejsce to nie zjednoczona Europa, widzę problemy z emigracją ale do propagandy się nie nadaję, Odmówiłem i zasypiam spokojnie. Dobrej nocy.(pisownia oryginalna) - relacjonuje Janusz Szkwarek.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Od dwóch lat obserwuję nagonkę na Szwecję i przedstawianie jej jako kraju gwałtów i przemocy - mówi w rozmowie z WP. Przyznaje także, że Telewizja Polska wypowiedzi najchętniej szuka w Malmö, mieście położonym dwanaście kilometrów od mostu z Kopenhagą, przez który przeprawiają się grupy handlujące narkotykami. Strzelaniny się więc zdarzają, ale wśród określonych grup przestępczych.

d3m84s4

Według naszego rozmówcy, który jest sekretarzem miejscowej organizacji polonijnej, Telewizji Polskiej przyświecają trzy powody: chcą znaleźć argument przeciwko przyjęciu emigrantów, chcą zmusić fachowców do powrotu oraz ratować system emerytalny.

W komentarzach jakie pojawiły się pod postem przeczytać możemy, że sytuacja Janusza to nie jest odosobniony przypadek - Rozmawiałem z nimi w centrum Malmö. Pan Marcin redaktor z kolegami zainteresowani są warunkami socjalnymi emigrantów, żeby pokazać w Polsce co czeka nasz Naród. Robią program propagandowy - wspomina inny Internauta.

Czy Telewizja Polska celowo nie oddaje prawdziwego stanu rzeczy, a szuka jedynie potwierdzenia wizji świata, narzuconej przez władze? Gdzie w tym wszystkim jest dziennikarska bezstronność i rzetelność? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do rzecznika TVP. Na odpowiedź czekamy.

d3m84s4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m84s4