Trwa ładowanie...

"Na Wspólnej": Joanna Jabłczyńska ostro o rządach PiS

Share
"Na Wspólnej": Joanna Jabłczyńska ostro o rządach PiS
Źródło: Krzysztof Jarosz/FORUM
d3kos6u

Joanna Jabłczyńska jest zaniepokojona zmianami zachodzącymi w Polsce. Gwiazda "Na Wspólnej" uważa, że działania partii rządzącej są coraz bardziej bezczelne, a jednocześnie nieprzemyślane. Wprowadza to zamęt m.in. w pracy prawników. Ale nie tylko!

Aktorka twierdzi, że na sytuację polityczną w Polsce patrzy zarówno jako zwykła obywatelka, jak i jako prawniczka. Jest wzburzona przede wszystkim sporem wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Rząd Beaty Szydło uznaje go jedynie za niemający mocy prawnej komunikat i nie zamierza go publikować.

- To jest jasne, że obowiązujące prawo nakazuje publikację takich wyroków - mówi Joanna Jabłczyńska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

d3kos6u

Jako prawniczkę niepokoi ją także kierunek zmian polskiego prawa oraz sposób ich wprowadzania. Jej zdaniem rząd działa chaotycznie, powodując niepotrzebny zamęt i utrudniając pracę prawnikom.

- Władza jest coraz bardziej bezczelna, niektóre rzeczy pewnie się działy wcześniej, tylko bardziej subtelnie, a teraz mam wrażenie, że robi się bardzo wiele nieprzemyślanych rzeczy - twierdzi aktorka.

Gwiazda "Na Wspólnej" podkreśla, że aby dobrze wykonywać zawód prawnika trzeba być na bieżąco ze wszystkimi zmianami legislacyjnymi. Na śledzenie nowinek ona sama poświęca wiele godzin tygodniowo. Obecne władze wprowadzają jednak tak wiele nowości, w dodatku często nieprzemyślanych, że prawnikom trudno jest uchwycić wszystkie zmiany.

- Jest bardzo duży miszmasz, chociażby nowe postępowanie karne, które teraz zostało znowu cofnięte, więc tego, co się człowiek nauczył, musi jakby odwołać i wrócić do poprzedniego - żali się Jabłczyńska.

d3kos6u

Przypomnijmy, że serialowa gwiazda zdała egzamin i uzyskała tytuł radcy prawnego w 2014 roku. Wkrótce potem, wraz ze wspólnikiem, otworzyła kancelarię prawną i dzieliła życie zawodowe między aktorstwo a prawo. Jesienią 2015 roku zawodowe drogi gwiazdy i jej wspólnika rozeszły się i Joanna Jabłczyńska zakończyła pracę w kancelarii.

d3kos6u

Podziel się opinią

Share
d3kos6u
d3kos6u