"Na Wspólnej": coraz niższa oglądalność serialu. Gwiazdy mają powody do niepokoju?

"Na Wspólnej": coraz niższa oglądalność serialu. Gwiazdy mają powody do niepokoju?
Źródło zdjęć: © AKPA

21.07.2016 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż ze względu na przerwę wakacyjną większość odcinkowych produkcji znika na dwa miesiące z anteny, jest serial, który można oglądać non stop. Mowa o "Na Wspólnej". Tak jak rok temu, stacja TVN postanowiła emitować swój hit także w czasie przerwy od nauki. Mimo to wyniki serii wciąż spadają. A to zła wiadomość nie tylko dla widzów, ale i gwiazd, występujących od 13 lat w serialu. Jest aż tak fatalnie?

Z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnychmediów wynika, że od 13 czerwca do 19 lipca telenowelę oglądało średnio 2,19 mln widzów. Przed wakacyjną przerwą "Na Wspólnej" śledziło o 210 tys. osób więcej. To nie jest jednak jedyny spadek, jaki odnotował hit TVN.

Serial gromadzi przed telewizorami aż o 140 tys. fanów mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Trudno powiedzieć, z czego wynika aż tak duża różnica. Zwłaszcza, że w lipcu i sierpniu "Na Wspólnej" nie musi zbytnio walczyć z konkurencją jak w pozostałych miesiącach.

Od końca sierpnia do czerwca hit TVN rywalizuje o uwagę publiczności z telenowelą TVP2. Jak podają Wirtualnemedia, w sezonie 2015/2016 "Barwy szczęścia" oglądało średnio 3,48 mln widzów. W czasie emisji ulubionego serialu publiczności Dwójka była liderem, deklasując TVN, Polsat i Jedynkę.

Podczas wakacyjnej przerwy sytuacja się zmieniła. Pod nieobecność w ramówce "Barw szczęścia" to "Na Wspólnej", mimo spadku oglądalności, zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu. Wyprzedza drugie w rankingu TVP1 o 400 tys. widzów. Przynajmniej z tego mogą się cieszyć producenci hitu TVN.

Zobacz także: Anna Samusionek o swojej pracy nad serialem "Na Wspólnej"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także