Trwa ładowanie...
24-06-2014 09:58

Na pierwszym solowym albumie Tomasza Luberta zaśpiewały m.in. Doda oraz Honorata Skarbek

Na pierwszym solowym albumie Tomasza Luberta zaśpiewały m.in. Doda oraz Honorata Skarbek
d18o0km
d18o0km

Na swój debiutancki album Lubert zaprosił czołowych artystów związanych z popową sceną muzyczną. Na płycie pojawili się m.in. Doda, Olek Klepacz, Ewa Farna, Grzegorz Skawiński, Anja Orthodox oraz Jacek Stachursky.

– Z artystami, z którymi współpracowałem, mam kontakt od wielu lat. Piosenki miałem przygotowane wcześniej, więc wiedziałem, co z nimi zrobić. Płyta powstawała w różny sposób, ale cieszy mnie, że każda z piosenek pasuje do danego wykonawcy. Każda z nich jest zupełnie inna, ale dostosowa na do osoby. To jest dobra sytuacja dla mnie. Zawsze stałem nieco z tyłu, co miało swoje korzyści, ale teraz postanowiłem spiąć klamrą 20-lecie mojej działalności artystycznej. Zrobiłem więc taką muzykę, jaką chciałem i żadne inne konwencje mnie tutaj nie ograniczały. I to też jest atut tego krążka – jest różnorodny i prawdziwy – dodaje Lubert.

Płytę Tomasza Luberta otwiera wspólny utwór z Dodą zatytułowany „Hej”. Jest to pierwszy utwór Luberta i Rabczewskiej od ośmiu lat, co może być zwiastunem reaktywacji zespołu Virgin.

– Znamy się z Tomkiem 15 lat i odkąd pamiętam świetnie się dogadywaliśmy. Tomek nagrywał, ja pisałam teksty i te piosenki wypływały w sekundę. Tak samo było tutaj, to jest coś niesamowitego, że pewne rzeczy nie mijają – stwierdza Doda.

d18o0km

Na płycie pojawiła się także Honorata Honey Skarbek, która zaśpiewała utwór „Niemożliwe”.

– Entuzjastycznie zareagowałam na pomysł wspólnego nagrania, bo zawsze cieszy mnie, jak polscy artyści się wspierają. Piosenka „Niemożliwe” stała się owocem naszej współpracy – Tomek skomponował muzykę, ja napisałam tekst i stworzyłam melodię. Utwór powstał bardzo spontanicznie, tekst wymyśliłam w 10 minut. Piosenka opowiada o tym, że cały czas chcę iść przed siebie i nic nie jest w stanie mnie zatrzymać oraz że pragnę dotrzeć do wyznaczonego miejsca – mówi agencji Newseria Lifestyle Honey.

Tomasz Lubert na polskiej scenie muzycznej działa od 1994 roku. Największą popularność zdobył z zespołem Virgin, z którym święcił sukcesy na festiwalach w Sopocie oraz Opolu. Równie dobry dla mu zyka był okres działania grupy Volver, z którą zdobył m.in. „SuperJedynkę” na Festiwalu w Opolu.

d18o0km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18o0km