"Na dobre i na złe": Mściwy szef chce zniszczyć lekarkę

"Na dobre i na złe": Mściwy szef chce zniszczyć lekarkę
Źródło zdjęć: © ARTRAMA

23.03.2012 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[

]( http://www.fakt.pl )
* W najbliższym 478. odcinku "Na dobre i na złe" będziemy świadkami ostrych zgrzytów personalnych, które dla jednej z głównych bohaterek serialu, Wiki (Katarzyna Dąbrowska), mogą zakończyć się nawet utratą pracy.*

Pierwsze starcie odbywa się na linii Falkowicz (Michał Żebrowski)
- Sambor (Radosław Krzyżowski)
. Sprawa dotyczy Wiki. Sambor zauważa, że młoda lekarka, która łączy staż na chirurgii dziecięcej z pracą w szpitalu w Leśnej Górze, jest na skraju wyczerpania. Winny tej sytuacji jest nie kto inny, a Falkowicz, odpowiadający za przydział dyżurów. Sambor postanawia pomóc koleżance i osobiście zainterweniować u profesora. W trakcie rozmowy padają ostre słowa: "Nie wiem, dlaczego pan to robi, ale na pewno nie pozwolę panu zgnoić tej dziewczyny!"

Niechęć Falkowicza do Wiki jedynie się pogłębia. Stoi za nią urażona duma oraz fakt, że Consalida oficjalnie zakwestionowała jego decyzje, wysyłając "donosik" do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Kadry Medycznej. W ramach odwetu i cynicznej gry profesor nie zawaha się przeinaczyć fakty tylko po to, by mieć argument do pozbycia się lekarki. Ostatecznie zarzuci jej nieumiejętność łączenia obowiązków i bez żadnych skrupułów oznajmi:

"Proponuję, żeby zrezygnowała pani z pracy w naszym szpitalu! Już kilka razy przez panią zawalił mi się grafik dyżurów. Zasłabła pani przy stole, narażając życie pacjenta! Niepotrzebni mi niedyspozycyjni lekarze! Proszę zdecydować, co jest dla pani ważniejsze…".

Czy Wiki straci pracę? Zobaczcie już dzisiaj, 23 marca, na antenie dwójki 478. odcinek. Nie przegapcie!

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zobacz także