Trwa ładowanie...

Muzyka Sariusa w zapowiedzi nowych odcinków serialu "Wikingowie". Bije rekordy popularności w sieci

W trailerze drugiej części 5. sezonu serialowego hitu w Polsce i Rumunii wykorzystano utwór polskiego rapera Sariusa. "Wiking" w tym momencie ma prawie 24 miliony wyświetleń na YouTube.

Muzyka Sariusa w zapowiedzi nowych odcinków serialu "Wikingowie". Bije rekordy popularności w sieciŹródło: Materiały prasowe
db5saoh
db5saoh

Jeden z najpopularniejszych seriali zagranicznych w Polsce powraca w nowych 10 odcinkach 5. serii. Polska premiera "Wikingów" odbędzie się w telewizji HISTORY w czwartek, 29 listopada o godz. 21:00 – ekspresowo, kilkanaście godzin po premierze w USA. Ci, którzy widzieli polską zapowiedź show, usłyszeli w niej niezwykły utwór, dzieło polskiego rapera, które idealnie oddaje charakter produkcji. Jeśli jeszcze nie znacie "Wikinga", trailer i utwór znajdziecie poniżej.

Co na temat serialu i swojego sukcesu mówi wykonawca piosenki, Sarius?

- Serial "Wikingowie" jest dla mnie ważny i inspirujący, gdyż trafiłem na niego w gorszym okresie swojego życia. Pozwolił mi oderwać głowę od szarej rzeczywistości. Wykorzystanie utworu "Wiking" do promocji nowego sezonu to dla mnie niesamowite wydarzenie, które pokazuje, jak daleko mogą zanieść naszą twórczość sami jej odbiorcy – mówi Mariusz Golling, czyli Sarius. - Będąc ogromnym fanem serialu, podczas procesu tworzenia, nawet przez sekundę nie pomyślałem, jak ta historia się potoczy. Sam numer powstał spontanicznie podczas pracy w studiu z Gibbsem, czyli producentem odpowiadającym za jego brzmienie.

Pierwsza połowa sezonu 5. zostawiła widzów w niepewności o los wielu bohaterów, a rodzinę Lodbroków skłóconą i podzieloną jak nigdy. Pojedynek z Lagerthą (Katheryn Winnick) strategicznie wygrywa Ivar bez kości (Alex Høgh Andersen), który zasiada na tronie w Kattegat i obiecuje zgładzić wszystkich swoich wrogów. Lagertha, mimo załamania i bolesnej straty, ma ciągle nadzieję, że odzyska swoje miejsce prawowitej królowej.

Do Kattegat niespodziewanie powraca książe Rollo (Clive Standen), by wesprzeć Ivara. Jakie zamiary ma brat Ragnara? Czy Ivar może mu zaufać? Bjorn (Alexander Ludwig) i Lagertha uciekają wraz biskupem Heahmundem (Jonathan Rhys Meyers)
przed bezwzględnymi rządami Ivara do Anglii, by szukać tam niepewnych sojuszników w nierównej walce. W międzyczasie na Islandii Floki (Gustaf Skarsgård) walczy z żywiołami i dążeniem osadników do zemsty. I ciągle wierzy, że uda mu się stworzyć idylliczną wikińską kolonię na tej pięknej i opuszczonej wyspie.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu "Wikingowie" jest Michael Hirst, twórca m.in. wyróżnionego nagrodą Akademii Filmowej obrazu "Elizabeth", a także nominowanej do Emmy i Złotego Globu "Dynastii Tudorów".

Obecnie trwają prace nad 6. sezonem serialu. Polska premiera nowych odcinków 5. sezonu odbędzie się w czwartki od 29 listopada o godz. 21:00 wyłącznie w telewizji HISTORY.

db5saoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db5saoh