Talent Show"Must be the music": Nastoletni wirtuoz gitary i wokalista Maciej Czaczyk wygrał 2. edycję show!

"Must be the music": Nastoletni wirtuoz gitary i wokalista Maciej Czaczyk wygrał 2. edycję show!

"Must be the music": Nastoletni wirtuoz gitary i wokalista Maciej Czaczyk wygrał 2. edycję show!
Źródło zdjęć: © Polsat/Studio69

07.11.2011 14:01, aktual.: 25.11.2013 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sukcesem zakończyła się II edycja muzycznego show Telewizji Polsat "Must be the music". Główną nagrodę, czyli 100 tys. złotych oraz występ podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2011, wygrał prawdziwy wirtuoz gitary i wokalista - 17-letni *Maciej Czaczyk.*

W ścisłym finale, głosami widzów, Maciej Czaczyk pokonał 14-letnią Marcelinę Olak oraz zespół Eris Is My Homegirl, na czele z charyzmatycznym wokalistą Ernestem Kozłowskim. Finał "Must be the music" obejrzało o ponad 700 tys. widzów więcej niż finał 1. edycji, nadawanej wiosną tego roku.

We wczorajszym odcinku wystąpiło 10 finalistów. Gośćmi specjalnymi odcinka byli zwycięzcy 1. edycji show - zespół Enej oraz grupa Afromental. Enej otworzył odcinek finałowy - zagrał swój hit - Radio Hello, z kolei grupa pod wodzą Wojtka Łozowskiego - Afromental - wykonała utwór promujący ich najnowszy krążek "The B.O.M.B".

Obraz
© (fot. Newspix.pl)

Po wszystkich występach, w ścisłym finale znalazła się szczęśliwa trójka: uczennica 2 klasy Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu, 14-letnia Marcelina Olak, lubelski zespół sceny death core - Eris Is My Homegirl, na czele z niezwykle charyzmatycznym 17-letnim wokalistą Ernestem Kozłowskim, oraz zdolny gitarzysta i wokalista, 17-latek, uczeń 2 klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, Maciej Czaczyk.

Obraz
© (fot. newspix.pl)

Czytaj dalej:
Ostateczna decyzja należała wyłącznie do widzów. SMSy widzów wyłoniły najlepszego z najlepszych - okazał się nim właśnie nastolatek z Gryfina, uczeń swojego dziadka - Maciej Czaczyk. Ciekawe jest to, że opinia Kory po występie Maćka, ale jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu, okazała się niezwykle trafna:

- Dla mnie to jest 1. miejsce! Po jego doskonałym występie Elżbieta Zapendowska powiedziała: - Kocham patrzeć na ciebie, i słuchać ciebie. W tobie jest żart, poczucie humoru, showmaństwo - wszystko, co kocham. Łozo był również zachwycony umiejętnościami Maćka:
- Jesteś stworzony do tego, żeby być na scenie! Maciej Czaczyk otrzymał wczoraj także od radia RMF FM bon o wartości 100 tys. złotych na kampanię promocyjną na antenie RMF FM.

Zwycięzca 2. edycji "Must be the music" - Maciej Czaczyk ma 17 lat. Jest uczniem 2 klasy liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Z gitarą po raz pierwszy zetknął się mniej więcej 4 i pół roku temu, w domu swojego dziadka, który również gra na gitarze. To właśnie dziadek chłopca spowodował, że Maciej zakochał się w gitarze. I to dziadek pokazał Maćkowi pierwsze chwyty na gitarze. Dziś można śmiało powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza!

Maciej Czaczyk od ponad 4 lat pobiera prywatne lekcje gry na gitarze u Waldemara Baranowskiego - notabene właśnie pan Waldemar ze swoim zespołem towarzyszył Maćkowi wczoraj na scenie, podczas jego finałowego występu. Od 7. roku życia, przez 5 lat, Maciek uczył się w Ognisku Muzycznym w klasie fortepianu. Zdawał również egzamin do Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie, ale pomimo zdobycia maksymalnej liczby punktów na egzaminie, do szkoły nie został przyjęty. Dlaczego? Z czysto prozaicznego powodu - z braku wolnych miejsc. Połączenie bluesa i rocka w stylu legendarnego Gary Moore'a - muzycznego idola Maćka - to mistrzostwo świata:
- Czerpanie z korzeni bluesowych z nutą rockową to coś najpiękniejszego - mówi zwycięzca 2. edycji "Must be the music".

Obraz
© (fot. Polsat/Studio69)

Czytaj dalej: * *A już niebawem, bo za niespełna 2 tygodnie, ruszają precastingi do 3. edycji "Must be the music". Na przełomie listopada i grudnia odwiedzimy aż osiem miast w całej Polsce. Przesłuchania potrwają przez cztery kolejne weekendy. I tak odwiedzimy:

19.11 - Koszalin, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz, ul. Fałata 32
20.11 - Gdańsk, Gospoda Gdańska, ul. Rajska 6
26.11 – Katowice, Qubus Hotel Prestige, ul. Uniwersytecka 13
27.11 – Wrocław, Radisson BLU, ul. Purkyniego 10
3.12 – Bydgoszcz, Kampus Wyższej Szkoły Gospodarki, ul. Garbary 2
4.12 – Warszawa, Radisson BLU Centrum, ul. Grzybowska 24
10.12 – Lublin, Hotel Europa, ul. Krakowskie Przedmieście 29
11.12 – Białystok, Hotel Gołębiewski, ul. Pałacowa 7

Zgadzacie się z werdyktem telewidzów? A może mieliście innych faworytów?

Obraz
© (fot. Polsat/Studio69)

Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!

Zobacz także:

[

Orgie w "Tańcu z gwiazdami"! ]( http://teleshow.pl/gid,13872521,img,13872604,kat,1024839,title,Orgie-w-Tancu-z-gwiazdami,galeria.html )
[

Janice Dickinson: Od seksbomby do karykatury kobiety! ]( http://teleshow.pl/gid,13859909,img,13859968,kat,1024839,title,Janice-Dickinson-Od-seksbomby-do-karykatury-kobiety,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także