Trwa ładowanie...

"Must be the Music": Kora wyprzedaje majątek, by mieć fundusze na leczenie

Kora od trzech lat zmaga się z nowotworem jajnika.

Share
"Must be the Music": Kora wyprzedaje majątek, by mieć fundusze na leczenieŹródło: AKPA
d1usgfg

Przeszła już trzy operacje i dwa cykle chemioterapii. Choć raka wykryto późno, to dzięki szybkiemu leczeniu udało się uratować życie artystki. Rokowania lekarzy są dobre, ale by mieć pewność, że choroba nie powróci, piosenkarka musi zażywać innowacyjny lek, który nie jest refundowany przez NFZ, a jego koszt wynosi miesięcznie, bagatela, 24 tysiące złotych.

Kora ma wyjątkowo silną wolę życia i postanowiła ostro zawalczyć o zdrowie swoje i innych kobiet, które są w podobnej sytuacji. Kilka dni temu napisała wzruszający apel:

Od trzech lat choruję na nowotwór jajnika. Przeszłam trzy poważne operacje oraz dwa kursy chemii. Od kilku dni biorę lek o nazwie olaparib. Jest to skuteczny przeciwnik w walce z nowotworem jajnika w jego czwartej fazie, obarczonego mutacją w genie BRCA. Niestety nie jest w Polsce jeszcze refundowany. Mam nadzieję, że to się zmieni. Miesięczna dawka tego lekarstwa kosztuje 24 000 zł. Powinnam je brać do końca życia. Jeżeli ktoś z Was nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą skarbonkę, to proszę o wsparcie innych osób, potrzebujących środków na walkę z rakiem...

d1usgfg

Na jej słowa zareagowali artyści sceny disco polo. I choć artystycznie bardzo różnią się od ikony rocka, to bez wahania twierdzą, że są gotowi pomóc. Wśród nich znaleźli się Czadoman, Etna i Radosław Liszewski z zespołu Weekend.

- Lek kosztuje 24 tys. miesięcznie. Rocznie jest to około 300 tys. Dlatego nasze mieszkanie starczy mi na trzy lata. A wyobrażam sobie, że można żyć dłużej - mówiła Kora w "Faktach" TVN.

- To jest opresja, to jest ból, to jest po prostu piekło! (...) Niech NFZ nie stoi nad tym kotłem! Niech nas nie wbija do tego kotła! Nie dlatego ja jestem tutaj, bo chcę, żeby ludzie wpłacali na moją skarbonkę. Tylko jestem tutaj po to, i jasno mówię: po to, że to jest lek, który powinien być refundowany! Koniec, finito, basta! I to już dawno! Ja chcę żyć. Po prostu chcę żyć! - apelowała wzburzona.
Zobacz: Must Be The Music

Zobacz także: Kora o lekach i swojej chorobie

d1usgfg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1usgfg
d1usgfg