PublicystykaMonika Zamachowska przerwała milczenie. Skomentowała wysokie zarobki dziennikarzy

Monika Zamachowska przerwała milczenie. Skomentowała wysokie zarobki dziennikarzy

Monika Zamachowska przerwała milczenie. Skomentowała wysokie zarobki dziennikarzy
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Patrycja Ceglińska-Włodarczyk

06.05.2018 16:10, aktual.: 07.05.2018 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o wynagrodzeniach dla gwiazd telewizji. Prezenterka w końcu powiedziała, jaka jest prawda.

Wiele osób myśli, że osoby pracujące w telewizji jako prezenterzy zarabiają krocie. Dowodem na to są też zestawienia z portalu wirtualnemedia.pl, z których wynika, że osoby zatrudnione w TVP otrzymują kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Do tej pory żadna z osób pracujących w programach telewizyjnych nie odniosła się do liczb przytaczanych przez portale branżowe.

W końcu zrobiła to Monika Zamachowska. Dziennikarka wyjawiła, jak to wszystko wygląda naprawdę.

- Ja wiem, że krążą legendy o tym, ile zarabiamy. Ludziom się wydaje, że w telewizji są kontrakty na poziomie 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. Kto ma taki kontrakt? Może 8-10 lat temu ktoś miał, ale teraz na rynku wiele się zmieniło. Młodym nie zawsze chce się pracować tak ciężko jak nam. To jest trudna robota, w nielimitowanych godzinach, dość słabo opłacana wbrew pozorom. Zarabiamy po kilkaset złotych za poważny materiał do programu, scenariusz, zdjęcia, montaż. Taka jest rzeczywistość - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

To nie pierwszy raz, kiedy Zamachowska narzeka na niskie zarobki. W jednym z ostatnich wywiadów wyznała również, że niskie zarobki nie pozwalają jej i mężowi na utrzymanie domu pod Warszawą, dlatego musieli przenieść się do jej mieszkania na Żoliborzu.

Myślicie, że gwiazdy telewizji naprawdę zarabiają za mało?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (87)
Zobacz także