Monika Olejnik: "Powody mojego odejścia są inne, niż podało Radio ZET"

Monika Olejnik: "Powody mojego odejścia są inne, niż podało Radio ZET"
Źródło zdjęć: © AKPA

03.06.2016 08:31, aktual.: 03.06.2016 09:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu Radio ZET poinformowało, że od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki zasili szeregi dziennikarzy tej właśnie rozgłośni. Zajmie miejsce Moniki Olejnik. Jak można było przeczytać w oficjalnym komunikacie, Zarząd Grupy Eurozet zaproponował dziennikarce kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu "7 Dzień Tygodnia".

- Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego, i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało - powiedział Jarosław Paszkowski. Gwiazda nie przystała jednak na tę propozycję.

- W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy, olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej - dodał Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Choć Olejnik długo nie komentowała swojego rozstania z rozgłośnią, w końcu opublikowała na Facebooku obszerne wyjaśnienia.

- To miłe, że Państwo ciągle dzwonią i wysyłają e-maile z życzeniami, pytaniami...Wielkie Dzięki. W życiu ważny jest honor, a w dziennikarstwie niezależność. Odchodzę z radia zet. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tysiące pozdrowień które nieustannie otrzymuję. Nie zgadzam się z argumentami które radio zet prezentuje w treści komunikatu wysyłanego do mediów na temat powodów mojego odejścia. Prawdziwych powodów decyzji programowych mogę się jedynie domyślać. Wypowiedzi ludzi którzy od niedawna zarządzają stacją pozostają w dysonansie z ważną i piękną tradycją radia Andrzeja Woyciechowskiego. Przez lata pracowałam w radiu zet ze świetnymi ludźmi, odpowiedzialnymi w każdej sytuacji dziennikarzami, technikami i całą ekipą. Jesteście wspaniali !!! Wielkie dzięki za wsparcie :) W pracy ważny jest dla mnie profesjonalizm. Bardzo szanuję swoich słuchaczy. Jesteście wspaniali !!! Teraz koncentruje się na kolejnych programach, ciekawej przyszłości i nowych pomysłach :) Do zobaczenia - napisała (zachowano oryginalną
pisownię).

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także