Trwa ładowanie...
d37uwsc

Monika Mrozowska pośle dzieci do szkoły. "Musimy się zaadaptować do nowej sytuacji"

Monika Mrozowska znana z serialu "Rodzina zastępcza", w rozmowie z Wirtualną Polską powiedziała, że ma zamiar posłać dzieci do szkoły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monika Mrozowska pośle dzieci do szkoły
Monika Mrozowska pośle dzieci do szkoły (ONS)
d37uwsc

Mimo że pandemia koronawirusa wcale w Polsce nie ustąpiła, 1 września, po niemal półrocznej przerwie, uczniowie mają wrócić do szkół. Jednak nie każdy rodzic jest z tego zadowolony. Część obawia się o zdrowie i bezpieczeństwo swoich rodzin. Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje: "W miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy szkoły i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły i ograniczy gromadzenie się uczniów (na przykład różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku)".

Ale wątpliwości budzi m.in. fakt, że placówki są przepełnione, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo rząd zrzuca na dyrektorów szkół. Wielu rodziców uważa, że w takiej sytuacji trudno będzie stosować się do zaleceń w szkołach.

Inni z kolei nie są aż tak zaniepokojeni i przygotowują dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego w trybie stacjonarnym. Obaw przed posłaniem dzieci do szkoły nie ma Małgorzata Rozenek – Majdan. Mimo że ma w domu kilkumiesięczne dziecko, postanowiła posłać starszych synów do szkoły.

d37uwsc

Mrozowska broni zakupów w second handach: "Każdy zakup jest racjonalny"

Skontaktowaliśmy się z Moniką Mrozowską, która kiedyś grała Majkę w ukochanym serialu Polaków "Rodzina zastępcza", a teraz jest mamą trójki dzieci, zawodowo zajmuje się gotowaniem i wydaje własne książki z przepisami. Wakacje spędziła podróżując z rodziną po Polsce, a teraz czeka na rozpoczęcie roku szkolnego.

W rozmowie z Wirtualną Polską powiedziała, że pośle dzieci do szkoły i uważa, że zamknięcie szkół na początku pandemii nie miało sensu: - Moim zdaniem zamykanie szkół w marcu było niepotrzebne i wynikało z paniki, bo nikt nie wiedział, co robić.

d37uwsc

Aktorka dodała też, że nie chciałaby kolejnego lockdownu: - Nauczanie domowe było gehenną, bo w naszej podstawówce lekcji online prawie nie było. Nie chciałabym do tego wracać.

Uważa jednak, że nie należy bać się powrotu do normalnego życia: - Musimy się zaadaptować do nowej sytuacji. Nie da się przez kolejne miesiące siedzieć w domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37uwsc

Podziel się opinią

Share
d37uwsc
d37uwsc