Monika Jaworska nie żyje. Szefowa Radia RAM zmarła po długiej i ciężkiej chorobie

Monika Jaworska była z Radiem RAM od samego początku
Monika Jaworska była z Radiem RAM od samego początku
Źródło zdjęć: © Radio Wrocław, YouTube

04.01.2022 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współpracownicy Jaworskiej potwierdzili smutną wiadomość w mediach społecznościowych. "Dziś rano pękły nam serca. Kochamy cię, Moniko. Twoim najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia" – napisali koledzy z radia, którego Jaworska była szefową.

W informacji publicznej nie podano przyczyny śmierci, a jedynie fakt, że Jaworska zmarła po "długiej i ciężkiej chorobie". Żal po stracie gwiazdy lokalnej rozgłośni wyrazili nie tylko koledzy z pracy, ale także słuchacze, zamieszczający setki komentarzy po wpisem na Facebooku i stronie radia.

Radio RAM (Radio Aktywne Miasto) to wrocławska rozgłośnia należąca do spółki Polskie Radio i nadaje na częstotliwości 89,8 FM. 24-godzinna audycja Radia RAM rozpoczęła się w grudniu 2000 r. i zastąpiła Program Miejski Radia Wrocław, który nadawał na tej samej częstotliwości od 1992 r.

Jaworska zaczynała w czasach Programu Miejskiego. "Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Radiu RAM poświęciła swoje życie" – napisali koledzy w pożegnalnym artykule.

"Przez dwadzieścia lat, z małymi przerwami, budziła od szóstej rano w programie znanym w ostatnich latach jako 'Dzień dobry we Wrocławiu'" – czytamy. Monika Jaworska była od początku bardzo zaangażowana w rozwój stacji, której przez kilka ostatnich lat była szefową.

Prowadziła audycje muzyczne (była wielką fanką Elvisa Presleya), nagrywała radionowelę, co roku wręczała Nagrodę Radia RAM na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i angażowała się w wiele innych projektów.

"Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać" – podkreślili pracownicy Radia RAM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (123)
Zobacz także