Trwa ładowanie...
23-04-2012 17:10

"Misja: Afganistan": Serialowi aktorzy na szkoleniu wojskowym

Share
"Misja: Afganistan": Serialowi aktorzy na szkoleniu wojskowymŹródło: Akson Studio
d1izpsq

W dniach 10 - 20 kwietnia pierwszoplanowi aktorzy, grający w serialu CANAL+ *"Misja: Afganistan", przeszli profesjonalne szkolenie wojskowe na poligonie w Wesołej pod Warszawą.*

W ćwiczeniach wzięli udział m.in.: Ilona Ostrowska, Paweł Małaszyński, Piotr Rogucki, Dawid Zawadzki, Eryk Lubos, Mikołaj Krawczyk, Marcin Piętowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt i Piotr Michalski.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29190,title,Misja-Afganistan,serial.html )**

d1izpsq

Podczas szkolenia aktorzy poznawali tajniki trudnego zawodu żołnierza. Przez pierwszy tydzień trenowali taktyki obronne, uczyli się obsługi moździerza i granatnika, oddawania honorów, wydawania komend oraz zachowań w kontakcie z ludnością cywilną. W kolejnym, utrwalali nabytą wiedzę podczas odgrywania poszczególnych scen ze scenariusza oraz trenowali strzelanie z broni pirotechnicznej. Zajęcia prowadzili: porucznik Grzegorz Rynicki, starszy sierżant Przemysław Wójtowicz oraz starszy szeregowy Marcin Karolewski. Instruktorzy pełnili służbę w Afganistanie na stanowiskach "bojowych", w każdym z korpusów: oficerskim, podoficerskim i szeregowym.

- Aktorzy radzili sobie lepiej niż bardzo dobrze – mówi kapitan Zbigniew Gierczak, Rzecznik Prasowy I Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie - Wesołej. - Było to możliwe dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, oni po prostu chcieli się uczyć - dodaje. - Dlatego nie mieli problemów z przyswojeniem zadań programu szkoleniowego. W pierwszym okresie treningów instruktorzy obawiali się, jak na padający deszcz zareagują aktorzy, którzy podobno czasami potrafią być kapryśni. Okazało się, że ta ekipa jest naprawdę twarda i żaden deszcz czy wiatr nie stanowił dla nich przeszkody.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29190,title,Misja-Afganistan,serial.html )**

d1izpsq

Produkowany na zlecenie CANAL+ przez Akson Studio 13-odcinkowy serial "Misja: Afganistan" to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie. Serial opisuje historię kilku żołnierzy jednego plutonu, którzy kierowani różnymi motywami trafiają do Afganistanu. Dotyka także tematu rozłąki w rodzinach wojskowych i problemów, z którymi muszą zmagać się w oczekiwaniu na powrót najbliższych.

Twórcy przykładają wielką wagę, aby serialowe realia w sposób rzetelny i wiarygodny przedstawiały niełatwą służbę żołnierzy, ich wzajemne relacje i warunki, w jakich muszą żyć i pracować. Dlatego w trakcie produkcji prowadzona jest ścisła współpraca z konsultantami wojskowymi, którzy czuwają nad tym, aby rzeczywistość przedstawiona w serialu nie odbiegała od prawdy.

Serial "Misja: Afganistan" reżyseruje Maciej Dejczer (odc. 2-13) i Grzegorz Kuczeriszka (odc. 1), scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Autorem zdjęć jest Jarosław Szoda.

d1izpsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1izpsq
d1izpsq