Trwa ładowanie...
18-05-2012 16:16

"Misja: Afganistan": Magdalena Boczarska dołączyła do obsady

"Misja: Afganistan": Magdalena Boczarska dołączyła do obsadyŹródło: Canal+
d1k46q0

Magdalena Boczarska dołączyła do obsady serialu CANAL+ *"Misja: Afganistan" w reżyserii Macieja Dejczera. Aktorka wcieli się w postać dziennikarki Marty.*

Grana przez Magdalenę Boczarską dziennikarka to kobieta sukcesu, która karierę zawdzięcza bezkompromisowemu podejściu do ludzi i świata. Wyznaje zasadę, że "cel uświęca środki". Przybywa do Afganistanu, aby zrobić materiał o odbywającym się tam maratonie, w którym biorą udział żołnierze wojsk polskich i amerykańskich.

d1k46q0

Wpadnie jej w oko Paweł "Konasz" Konaszewicz (Paweł Małaszyński)
. Wkrótce okaże się jednak, że prawdziwy powód przylotu Marty na misję jest inny – związany ze starszym szeregowym Marcinem Melborem (Piotr Rogucki)
.

Marta pojawi się w życiu Konasza drugi raz – także w Warszawie. Będzie spekulowała, że pluton pułkownika Konaszewicza, będąc na misji, przyczynił się do pewnych tragicznych wydarzeń.

Produkowany przez CANAL+ 13-odcinkowy serial "Misja: Afganistan" to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie.

d1k46q0

Głównymi bohaterami serialu są żołnierze Plutonu Piechoty Zmechanizowanej, w skład którego wchodzą: Zbój (Eryk Lubos), Malbor (Piotr Rogucki), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Młody (Sebastian Fabijański), Biskup (Marcin Piętowski), Mamut (Dawid Zawadzki). Dowodzi im porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), pochodzący z rodziny o wojskowych tradycjach, obejmujący dowodzenie nad plutonem wyjeżdżającym do Afganistanu. Jego zwierzchnikiem na misji jest major Szeliga (Piotr Michalski). Konaszewicz walczy z łatką „plecaka”. Wszyscy podejrzewają go o to, że do wojska dostał się dzięki protekcji ojca-generała, co mija się z prawdą. Jego główny antagonista to porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt).

Konflikt między wojskowymi będzie przejawiał się na wielu płaszczyznach – także na płaszczyźnie natury osobistej. Oczywiście kością niezgody będzie… kobieta – piękna i niebywale ambitna porucznik Justyna Winnicka (Ilona Ostrowska).

Pierwszy odcinek serialu "Misja: Afganistan" został nakręcony jesienią 2011. Jego reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka. Reżyserii pozostałych dwunastu odcinków podjął się Maciej Dejczer. Operatorem obrazu (odcinki 2-13) jest Jarosław Szoda. Scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Emisję serialu na antenie CANAL+ zaplanowano na jesień 2012 roku.

d1k46q0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k46q0