Trwa ładowanie...
21-09-2012 13:23

"Misja: Afganistan": Koniec zdjęć. Premiera 14 października

Share
"Misja: Afganistan": Koniec zdjęć. Premiera 14 października
d2v0zmj

Zakończyły się zdjęcia do najnowszego serialu CANAL+ *„Misja Afganistan”, pierwszej w Polsce produkcji fabularnej o udziale polskich żołnierzy w misji stabilizacyjnej w Afganistanie. Stacja zaprasza na odkodowaną premierę serialu 14 października o godz. 22.00.*

Misja polskiego kontyngentu w Afganistanie trwa już ponad 10 lat, a dotąd żaden producent filmowy nie podjął tego tematu. CANAL+ postanowił, jako pierwszy pokazać, na czym polega praca polskich żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają. Wartka akcja, pluton jako bohater zbiorowy i ciekawie skonstruowane indywidualne postaci tworzą poruszającą opowieść, którą abonenci CANAL+ oglądać będą od 14 października, w każdą niedzielę o 22:00. W rolach głównych widzowie zobaczą: Pawła Małaszyńskiego, Ilonę Ostrowską, Tomasza Schuchardta, Eryka Lubosa, Piotra Roguckiego, Mikołaja Krawczyka, Sebastiana Fabijańskiego, Marcina Piętowskiego, Dawida Zawadzkiego i innych.

- CANAL+, jako jedyny w kraju kanał premium, inwestuje znaczące środki w polską kinematografię, w tym nowatorskie seriale, których poziom fabularny, realizacyjny i aktorski czerpie z najlepszych światowych wzorców, wyznaczając rodzimej produkcji telewizyjnej zupełnie nowe standardy – mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu CANAL+ Cyfrowy S.A. - Wprowadzony na ekran wiosną tego roku serial „KREW Z KRWI” z Agatą Kuleszą zyskał najlepsze oceny widzów i krytyków filmowych. Jestem przekonana, że nakręcona z rozmachem „Misja Afganistan” będzie równie atrakcyjną i nietuzinkową propozycją dla wymagających i poszukujących najwyższej jakości abonentów CANAL+ - dodała Prezes Mońka.

d2v0zmj

Trwającą 80 dni pracę na planie „Misji Afganistan” w reżyserii Macieja Dejczera poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania, podczas których twórcy spędzili wiele godzin na rozmowach z wojskowymi i ich rodzinami. Na tej podstawie Jan Pawlicki i Marek Kreutz stworzyli oryginalny scenariusz, oparty na kanwie różnych, często dramatycznych historii. Również aktorzy, zanim weszli na plan, wzięli udział w szkoleniu wojskowym, mającym na celu m.in. naukę typowych zachowań bojowych czy obsługi broni.

- Szkolenie to był przedsmak tego, co zastaliśmy na planie – mówi Paweł Małaszyński, odtwórca roli Pawła „Konasza” Konaszewicza. - Szkolili nas żołnierze z Wesołej, którzy byli na misjach.

- To był prawdziwy poligon i otaczali nas prawdziwi żołnierze. Nikt się z nami specjalnie nie patyczkował, ale też dzięki temu, miałem okazję obserwować zawodowych żołnierzy, podpatrywać ich i uczyć się od nich. (…) Nam aktorom było ciężko, a co dopiero żołnierzom w prawdziwych akcjach, którzy nie zdejmują kostiumu, nie schodzą z planu po kilku godzinach i nie wracają do domów – wspomina Eryk Lubos, wcielający się w serialu w sierżanta Stefana „Zbója” Zienteckiego.

„Misja Afganistan” to pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Serial wojenny przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. To historia ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączył Afganistan. Akcja serialu skupia się wokół II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna pod dowództwem młodego oficera – porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński).

d2v0zmj

- Wszyscy oddaliśmy temu projektowi serce. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że przecieraliśmy szlak. To jest pierwszy serial, który traktuje o współczesnej wojnie, która dzieje się tu i teraz, i której jesteśmy naocznymi świadkami – mówi Paweł Małaszyński.

Premiera serialu „Misja Afganistan” odbędzie się 14 października o 22.00 na antenie CANAL+. Wyemitowane zostaną dwa pierwsze odcinki. Z tej okazji stacja zdecydowała się na odkodowanie sygnału na cały dzień i udostępnienie go zarówno abonentom CYFRY+, jak i sieciom kablowym.

W Internecie serial będzie dostępny poprzez serwis cyfraplusonline.pl, pierwsze dwa odcinki również dla abonentów nie posiadających dostępu do oferty CANAL+.

d2v0zmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v0zmj
d2v0zmj