Trwa ładowanie...
06-08-2012 17:18

"Misja: Afganistan": Bohaterowie rozdają dary w wiosce

Share
"Misja: Afganistan": Bohaterowie rozdają dary w wiosceŹródło: AKPA
d3xie4m

W Niegowie, na terenie kopali piasku, ekipa serialu "Misja: Afganistan" realizowała sceny, w których żołnierze z plutonu dowodzonego przez porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński)
rozdają dary w wiosce afgańskiej, którą na potrzeby serialu stworzył scenograf Grzegorz Piątkowski.

Historia opowiedziana w tym odcinku, jak zapewnia scenarzysta Janek Pawlicki, oparta jest na faktach.

"Podobna sytuacja miała miejsce w Adżiristanie w prowincji Ghazni. Talibowie zmusili mieszkańców afgańskiej wioski, żeby oddali dary od ISAF. Potem zrobili z nich wielki stos i podpalili" - wyjaśnia.

d3xie4m

Deszcz spadający znienacka sprawia, że ekipa serialu musi na moment przerwać zdjęcia.

"Polski deszcz w polskiej wiosce w afgańskiej prowincji. Nie jest łatwo kręcić Afganistan w Polsce. Na szczęście wiele rzeczy nam sprzyja Także pogoda. W Afganistanie co prawda też jest deszcz, ale jakże inny. Podobnie jak - powietrze, ziemia i ludzie, bardziej spieczeni słońcem, zniszczeni i poddani. Dlatego zależało mi, aby w serialu zagrali prawdziwi Afgańczycy. Z pomocą wielu świetnych fachowców udaje się robić ten Afganistan w Polsce" - wyjaśnia reżyser Maciej Dejczer.

"Mam nadzieję, że widz zapomni o tym, gdzie to jest robione, a będzie przeżywał to, co dzieje się z bohaterami" - dodaje.

A bohaterami, którzy statystowali tego dnia na planie byli Afgańczycy oraz Czeczeńcy, starający się w Polsce o status uchodźcy, oraz żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Aktorsko wspierali ich: Paweł Małaszyński, Eryk Lubos, Mikołaj Krawczyk, Marcin Piętowski, Piotr Rogucki.

"Mundur ważna rzecz. Nosić go to duma i zaszczyt. Bóg, Honor, Ojczyzna - nic się nie zmienia. Nosząc te same mundury zżyliśmy się z chłopakami z 17 Brygady. Oni mają pokorę i mores. Podziwiam w nich siłę spokoju. Wszelkie postawy agresywne i robienie z siebie macho szybko są weryfikowane" - przyznał Eryk Lubos, serialowy "Zbój".

d3xie4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xie4m
d3xie4m