Trwa ładowanie...

Miś Uszatek na licytację? Komornik w legendarnej łódzkiej wytwórni

Komornik zabrał legendarne figurki Misia Uszatka, Coralgola i bohaterów filmów „Piotruś i Wilk” z Muzeum Animacji Se-Ma –For w Łodzi. Ich los jest niepewny.

Miś Uszatek na licytację? Komornik w legendarnej łódzkiej wytwórniŹródło: East News
d3j9zhz
d3j9zhz

Kto by przypuszczał, że legendarne postacie z polskich animacji czeka taki los? Jak informuje Dziennik Łódzki, w siedzibie Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi pojawił się komornik.

Z muzeum wyjechały dokładnie zapakowane postaci z bajek: Miś Uszatek, Coralgol i wiele innych, a także scenografie do bajek.

Jak dodaje Radio Łódź, komornik zabezpieczył zbiory na rzecz jednej z osób związanej z Muzeum, która miała udzielić mu pożyczki.

d3j9zhz

Okazuje się, że Muzeum Se-Ma-For od kilku lat zadłuża się. Ma zobowiązania m.in. wobec miasta, ale również wobec właściciela obecnej siedziby muzeum przy ul. Sienkiewicza.

Łódzkiemu magistratowi Muzeum jest winne prawie 270 tys. zł. W obecnej siedzibie przy ul. Sienkiewicza też przestało płacić czynsz. Tu zaległości wynoszą prawie 200 tys. zł.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka eksponaty i figurki z Muzeum Se-Ma-Fora. Niewykluczone, że zostaną one wystawione na licytację.

Figurki i dekoracje należały w PRL do legendarnego Studia Filmowego Semafora, a później do jego następcy, czyli Studia Se-Ma-For Produkcja Filmowa. Potem, poprzez utworzoną przez studio fundację, trafiły do muzeum.

Serial Miś Uszatek emitowany był emitowany w TVP jako dobranocka w latach 1975–1987. Powstały 104 odcinki. Bajka powstała na podstawie książek Czesława Janczarskiego.

d3j9zhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j9zhz