Miłość ponad wszystko. "Słońce też jest gwiazdą" od 2 października na DVD

Ekranizacja najnowszej powieści - "Słońce też jest gwiazdą” opowiadająca o wyjątkowej miłości z Yarą Shahidi i Charlesem Meltonem zadebiutuje na DVD już 2 października.

Miłość ponad wszystko. "Słońce też jest gwiazdą" od 2 października na DVD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nicola Yoon to jedna z najpopularniejszych pisarek, jej debiutancka książka "Ponad wszystko” trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa” i została przetłumaczona na ponad 20 języków.

Natasha (Yara Shahidi) i Daniel (Charles Melton) pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku, ale jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

Zobacz zwiastun:

"Słońce też jest gwiazdą” to ekranizacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści Nicoli Yoon, autorki "Ponad wszystko”. Film wyreżyserowała Ry Russo-Young ("Zanim odejdę”), a główne role zagrali w nim Yara Shahidi (serial "Czarno to widzę”), Charles Melton (serial "Riverdale”) oraz nominowany do Złotego Globu John Leguizamo ("Moulin Rouge”).

Obraz
© Materiały prasowe

Urodzona na Jamajce Nicola Yoon w 2015 roku wydała swoją debiutancką powieść "Ponad wszystko”, która trafiła na szczyt listy bestsellerów "New York Timesa” i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Literacki debiut Yoon zdobył liczne grono fanek i fanów, a prawa do jego ekranizacji nabyło studio MGM. W filmie, który na polskich ekranach pojawił się w 2017 roku i zdobył sporą popularność, wystąpili Amandla Stenberg ("Igrzyska śmierci”) oraz Nick Robinson ("Jurassic World”).

"Słońce też jest gwiazdą” to druga książka Yoon dla młodzieży, która była numerem 1 na liście "New York Timesa”. Tym razem pisarka poruszyła temat emigracji. Główna bohaterka, Natasha, pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i grozi im deportacja. Natasha jest załamana, bo jej życie związane jest z Nowym Jorkiem...

"Słońce też jest gwiazdą” to opowieść o miłości, której początkiem jest przypadkowe spotkanie. Pragmatyczka natyka się na nowojorskiej ulicy na rozmarzonego chłopaka, który ratuje ją przed groźnym wypadkiem. To miłość od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza z jego strony. Okazuje się, że oczarowany Daniel ma tylko 24 godziny, by przekonać dziewczynę o wielkiej sile i szczerości swego uczucia. Jego przeciwnikiem jest, prócz nastawieniami dziewczyny, czas – rodzina Natashy bowiem ma opuścić USA już następnego dnia.

Obraz
© Materiały prasowe

– Gdy decyduję się robić film, szukam elementów, które wyróżniać go będą wśród innych. W tej historii ujął mnie szczególnie motyw pośpiechu, tykającego bezlitośnie zegara, presja, by w szybkim czasie podjąć ważne życiowe decyzje. Wychowałam się w Nowym Jorku, mieście pełnym zgiełku, w którym ciągle gdzieś się pędzi. Znaleźć tu miłość i nie stracić jej to także moje doświadczenie. W dodatku jest tu temat emigracji, temat różnic często trudnych do przezwyciężenia, tak charakterystyczny i nieustannie aktualny w Nowym Jorku, gdzie spotyka się wiele kultur – mówi reżyserka filmu "Słońce też jest gwiazdą” Ry Russo-Young.

Historia opowiedziana w "Słońce też jest gwiazdą” traktuje o świecie i problemach bliskich Nikoli Yoon, a co więcej zawiera wiele elementów inspirowanych wydarzeniami z jej własnego życia.

– Nie groziła mi deportacja, choć jestem Amerykanką o jamajskich korzeniach, a mąż o koreańskich. Jak widać, jesteśmy podobni do bohaterów powieści, także charakterologicznie. Odbyliśmy wiele rozmów zbliżonych do tych, jakie odbywają Natasha i Daniel. Mówiliśmy sporo o sensie życia, roztrząsaliśmy filozoficzne pytania. I było sporo karaoke, bo mój mąż doskonale śpiewa, tak jak i Daniel – wyjaśnia pisarka.

Obraz
© Materiały prasowe

Znajome echa w historii bohaterów odnalazła również Yara Shahidi, odtwórczyni roli Natashy.

– Sposób, w jaki Nicola podjęła temat emigracji jest mi osobiście bliski, dostrzegam w losach moich i Natashy wiele punktów zbieżnych. Mój ojciec przybył do Stanów w wieku ośmiu lat i przez długi czas żył w lęku, co się stanie, jeśli prawo w tych kwestiach ulegnie zmianie. Doskonale rozumiem więc, o czym mowa, a połączenie tych wątków z pierwszą miłością też mnie przekonało – tłumaczy aktorka.

Zdjęcia do filmu "Słońce też jest gwiazdą” rozpoczęły się w czerwcu 2018 roku. Ambicją filmowców było wtopić opowieść w nowojorskie pejzaże, uczynić miasto niemal jednym z bohaterów filmu. Sama reżyserka jest związana z Nowym Jorkiem od urodzenia, miała więc emocjonalny stosunek do tej koncepcji. Silne wsparcie zyskała ze strony operatorki Autumn Durald Arkapaw i doświadczonego scenografa Wynna Thomasa, stałego współpracownika Spike'a Lee.

– Uwiodła mnie wizja Ry. Dojrzała, wyrafinowana wizualność użyta po to, by mówić o pierwszej miłości. Subtelność zamiast zwyczajowej, przesadnie emocjonalnej, obrazowej krzykliwości. I w dodatku mielimy kręcić w Nowym Jorku w pełni lata! To marzenie dla operatora, zwłaszcza ze względu na światło – mówi z entuzjazmem operator Autumn Durald Arkapaw.

Obraz
© Materiały prasowe

W filmie wykorzystano ikoniczną scenerię dworca Grand Central Terminal, wzniesionego w 1913 roku, Hayden Planetarium w American Museum of Natural History, Rose Center for Earth & Space, halę numer 4 lotniska JFK czy słynną kolejkę linową Roosevelt Island Tramway łączącą Manhattan i Roosevelt Island. Pracowano w wielu miejscach na Manhattanie, a także na ulicach Queens i Brooklynu.

– Myślę, że oprócz tych bardzo znanych, udało nam się pokazać wiele zakątków Nowego Jorku, których praktycznie nie widuje się w filmach. Chyba nieźle czujemy puls tego miasta – nie kryje dumy reżyserka.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
• Miłość jest wszechświatem

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)