Trwa ładowanie...
05-11-2009 14:31

"Millennium" w kinach, a w tv dokument o Stiegu Larssonie

"Millennium" w kinach, a w tv dokument o Stiegu Larssonie
d137wal
d137wal

Potrójna gratka dla fanów „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. Powieść w księgarniach, film w kinach i dokument o autorze trylogii w telewizji!

Trylogia „Millennnium” Stiega Larssona to fenomen literacki, bestseller 2008 r., sprzedany w samej Europie w ponad 14 milionach egzemplarzy. W Polsce niedawno wydano ostatnią część książki, a wkrótce – 6 listopada do kin wejdzie wyczekiwana ekranizacja pierwszej, pt. „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.

Parą głównych bohaterów są Mikael Blomkvist, dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium”, znany z dociekliwości w tropieniu podejrzanych spraw oraz Lisbeth Salander – niezwykle błyskotliwa hakerka. Wspólnie postarają się rozwikłać pewne zagadkowe zaginięcie młodej dziewczyny, co zaowocuje także wzajemną fascynacją. Pełen napięcia i unoszącej się w powietrzu tajemnicy thriller, w kinach już od najbliższego piątku!

Po przeczytaniu książki, obejrzeniu filmu w kinie, czas na dokument w telewizji.

8 listopada o godz. 17.15 kanał Ale Kino zaprezentuje dokument o Stiegu Larssonie, który przybliży sylwetkę pisarza poprzez wypowiedzi jego współpracowników, rodziny, wydawcy i kolegów dziennikarzy. O fenomenie jego trylogii opowie również producent filmu „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” oraz odtwórcy głównych ról. Stieg Larsson podbił serca czytelników na całym świecie lecz niestety nie doczekał tego sukcesu, zmarł nagle przed ukazaniem się pierwszej części.

„Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” w kinach od 6 listopada.

d137wal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137wal