"Milionerzy". Uczestniczka miała problem z pytaniem o Masłowską. Nie chciała zaufać publiczności

Spore emocje w "Milionerach"
Spore emocje w "Milionerach"
Źródło zdjęć: © kadr z programu
oprac. KBS

07.05.2024 08:18, aktual.: 07.05.2024 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim odcinku "Milionerów" obserwowaliśmy zmagania dwóch uczestników. Tomasz Witkiewicz kontynuował grę z poprzedniego odcinka i wywalczył sporą sumę. Z kolei Sylwia Bies napotkała trudności już na piątym pytaniu. Nie była w stanie zaufać publiczności.

W najnowszym odcinku "Milionerów" grę kontynuował Tomasz Witkiewicz, który przyjechał z Gdyni i jest marynarzem. Osiemnaście lat spędził "pod wodą", a osiem jako dowódca okrętu podwodnego. W poprzednim odcinku radził sobie świetnie i wywalczył aż 125 tys. zł. Pozostały mu też 2 koła ratunkowe.

Pierwsze pytanie, które uczestnik usłyszał w nowym odcinku, brzmiało: "Co jest prawdą o szlifie kaboszonowym? A. to inaczej szlif brylantowy; B. ma ściany w kształcie trójkątów; C. ma wiele fasetek; D. nie ma fasetek".

Uczestnik obstawiał, że chodzi o odpowiedź B. Nie zdecydował się jednak na zaryzykowanie i poprosił o zmianę pytania. Prawidłową okazała się odpowiedź D.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednak nowe pytanie też nie było dla niego proste: "’Czas Nieutracony’ opisujący losy inteligenta włączającego się w nurt życia lat 50. i w końcu stającego po jedynej słusznej stronie napisał: A. Marcel Proust; B. Stanisław Lem; C. Władysław Broniewski; D. Stanisław Dygat".

Uczestnik nie wiedział, która odpowiedź jest poprawna, więc postanowił wykorzystać ostatnie koło ratunkowe i poprosił o podpowiedź publiczność. Niestety publiczność nie pomogła. 31 proc. osób opowiedziało się zarówno za odpowiedzią B, jak i C.

Choć Tomasz Witkiewicz skłaniał się ku zaznaczeniu C., postanowił, że na tym etapie nie chce ryzykować. Podziękował za grę i odszedł z programu z kwotą 125 tys. zł. Szybko okazało się, że była to słuszna decyzja, gdyż poprawna odpowiedź kryła się pod B.

Uczestniczka poległa na pytaniu z historii

Później na fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła Sylwia Bies. Uczestniczka bardzo cieszyła się, że udało jej się wygrać eliminacje. Sprawnie odpowiedziała na cztery pytania. Pierwszą trudność napotkała przy pytaniu za 5 tys. zł: "Kto był w Warszawie najpierw naprawdę, a potem w dramacie Doroty Masłowskiej z 2021 r.? A. David Bowie; B. Eric Clapton; C. Sting; D. Jim Morrison".

Sylwia Bies najpierw poprosiła o pomoc publiczność. Gdy ta wskazała na odpowiedź A., uczestniczka nie była przekonana i wykorzystała kolejne koło - pół na pół. Ostatecznie zaznaczyła odpowiedź A., która była poprawna.

Kolejne pytanie brzmiało: "W czasie II wojny światowej generał Sikorski miał zaproponować objęcie tronu powojennej konfederacji Polski i Czechosłowacji księciu z dynastii: A. Windsorów; B. Liechtensteinów; C. Grimaldich; D. Burbonów".

Uczestniczka zastanawiała się nad wykorzystaniem trzeciego koła ratunkowego, jednak ostatecznie postanowiła zaryzykować i postawiła na odpowiedź D. Prawidłową odpowiedzią było jednak A. Sylwia Bies odeszła z programu z 1 tys. zł.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozkładamy na czynniki pierwsze fenomen "Reniferka", przyglądamy się skandalom z drugiej odsłony "Konfliktu" i zachwycamy się zaskakującą fabułą "Sympatyka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także