Trwa ładowanie...

„Milionerzy”: „Teleangiektazje to…?”

Podczas środowego odcinku teleturnieju „Milionerzy” padło pytanie o to czym są teleangiektazje. Uczestniczka postanowiła skorzystać aż z dwóch kół ratunkowych. Sprawdź jaka była poprawna odpowiedź

Share
„Milionerzy”: „Teleangiektazje to…?”
Źródło: East News
d2govqb

„Milionerzy: „Teleangiektazje to…?”

W dzisiejszy odcinku teleturnieju „Milionerzy” padło następujące pytanie: „Teleangiektazje to…?”. Do wyboru były poniższe odpowiedzi:

A – Pajączki na nogach
B – Pomiary widowni
C – Chwilowe zaburzenia mowy
D – Transfery danych

d2govqb

Uczestnika dotychczas nie miała żadnych problemów z przechodzeniem do kolejnych etapów. Jednak trudności pojawi się przy pytaniu za 75 000 zł. Z trzech zachowanych kół ratunkowych postanowiła wykorzystać aż dwa z nich – „telefon do przyjaciela” oraz „pół na pół”. Niestety ostatecznie zaznaczyła odpowiedź B, która okazała się być błędna.

Czym są teleangiektazje?

Teleangiektazje są objawami, który polegają na obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych. W języku potocznym oznacza „pajączki naczyniowe”.

Pojęcie „teleangiektazje” odnosi się do każdego naczynia (tętniczki, żyłki czy naczynia włosowatego) leżącego bezpośrednio pod skórą i przez nią prześwitującego, przyjmującego barwę czerwonawą (w przypadku unaczynienia tętniczego) lub sinoniebieskawą (w przypadku unaczynienia żylnego).

d2govqb

Podziel się opinią

Share
d2govqb
d2govqb