Trwa ładowanie...
d14sts9

Milionerzy: „Rów Mariański – najgłębsze miejsce na ziemi – znajduje się w dnie”. Wiemy jaka była prawidłowa odpowiedź na to pytanie

„Rów Mariański – najgłębsze miejsce na ziemi – znajduje się w dnie - Takie pytanie padło w środowym odcinku programu „Milionerzy”. Sprawdź, czy znałeś na nie prawidłową odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Rów Mariański – najgłębsze miejsce na ziemi – znajduje się w dnie”- odpowiedź na pytanie w teleturnieju Milionerzy
„Rów Mariański – najgłębsze miejsce na ziemi – znajduje się w dnie”- odpowiedź na pytanie w teleturnieju Milionerzy (East News)
d14sts9

W środę 6 marca w teleturnieju „Milinerzy” padło następujące pytanie „Rów Mariański – najgłębsze miejsce na ziemi – znajduje się w dnie

A: Morza Czarnego
B: Morza Śródziemnego
C: Pacyfiku
D: Bajkału"

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to wariant C: Pacyfiku. Niestety uczestniczka programu "Milionerzy" zdecydowała się wybrać wariant D., przez co straciła szansę na zdobycie 10 000 zł.

d14sts9

Rów Mariański, o który pytano w programie "Milionerzy", jest najgłębszym (spośród znanych) rowem oceanicznym na ziemi. Najnowsze badania donoszą, że jego głębokość to prawie 11 tys. metrów Rów Mariański znajduje się w zachodniej części Pacyfiku (Oceanu Spokojnego). Jest też częścią obrzeża zachodniej płyty pacyficznej.

d14sts9

Podziel się opinią

Share

d14sts9

d14sts9