Trwa ładowanie...
d1n9tr0

"Milionerzy": Pytanie o milion było naprawdę dziecinnie łatwe!

Wiadomo, każdy jest najmądrzejszy na własnej kanapie przed telewizorem. I wszyscy wtedy jesteśmy znawcami ekonomii, geografii, polityki oraz astronautyki. Ale ostatnie pytanie o milion naprawdę nie było aż tak trudne!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa nauk okazała się dla pani Marii łaskawa
Królowa nauk okazała się dla pani Marii łaskawa (Materiały prasowe)
d1n9tr0

W środowym odcinku "Milionerów" nareszcie po długim czasie padła główna wygrana (po raz drugi w historii polskiej edycji show). Szczęśliwa Maria Romanek, polonistka z Bieszczad, odpowiedziała na pytanie z matematyki. Cud nad Wisłą? Niekoniecznie.

Chociaż samo pytanie wydaje się być skomplikowane, zwłaszcza w drugiej części, to naprawdę odpowiedź na nie wymagała jednego prostego równania.

"Ile to jest 1111 razy 1111 jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? " zapytał zawieszając dramatycznie głos i unosząc brew Hubert Urbański. A faktem jest, że druga część pytania jest kompletnie niepotrzebna. Bo co z tego, że "1 razy 1 to 1"? 1111 razy 1111 to zawsze tyle samo, na tym polega matematyka!

   Materiały prasowe

Więc jak można było to policzyć? Wystarczyło pomnożyć tysiąc razy tysiąc, by wiedzieć, że wynik może mieć tylko 7 cyfr (ponieważ 1000 raz 1000 da nam 6 zer, 2000 razy 2000 także da nam 6 zer, ale z inna cyfrą na początku) Więc jedna cyfra z przodu, 6 zer po niej - to nam daje 7 cyfr. A tylko jedna odpowiedź miała właśnie taka liczbę cyfr! Odpowiedź B.

d1n9tr0

Czy w związku z tym powinniśmy wyjść na ulicę i odebrać pani Marii ten milion? Ależ skąd. W końcu kto z nas znał odpowiedź na pytanie za 500 tysięcy: "Na co kapłani przeznaczyli kawałek ziemi nazywany Polem Garncarza, który kupili za 30 judaszowych srebrników?"

Jeszcze raz wielkie brawa dla pani Marii!

  Materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d1n9tr0

Podziel się opinią

Share

d1n9tr0

d1n9tr0