Rozrywka"Milionerzy": popkultura wygrała z historią. Uczestniczkę pokonało proste pytanie

"Milionerzy": popkultura wygrała z historią. Uczestniczkę pokonało proste pytanie

"Milionerzy": popkultura wygrała z historią. Uczestniczkę pokonało proste pytanie
Źródło zdjęć: © Twitter
Urszula Korąkiewicz

26.10.2017 21:40, aktual.: 27.10.2017 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duża trema, presja czasu, a nawet zbyt duża pewność siebie - to wszystko szybko może zgubić w "Milionerach". Boleśnie przekonała się o tym uczestniczka ostatniego odcinka.

Kamili kłopot sprawiło pytanie o Stańczyka, a raczej – komu służył: Piastom, Jagiellonom, Wazom czy władcom elekcyjnym. Internauci znów nie mieli litości. Szybko wytknęli uczestniczce jej brak pewności co do odpowiedzi. Być może uszłoby jej to na sucho, gdyby nie fakt, że z wykształcenia jest archeologiem i muzealnikiem. Wydawałoby się więc, że historię powinna mieć w małym palcu.

Tymczasem pytanie okazało się dla niej naprawdę problematyczne. Od wykorzystania kół próbował ją odwieźć nawet Urbański. Mimo to najpierw poprosiła o 50/50, ale nawet mając do wyboru Jagiellonów i władców elekcyjnych, nie miała pewności. Ku zdziwieniu prowadzącego, poprosiła jeszcze o pomoc publiczności. Ostatecznie postawiła na Jagiellonów i… wygrała 20 tys.

Dużo łatwiej przyszło jej wskazanie, co jest naturalnym środowiskiem SpongeBoba Kanciastoportego z kreskówki (morskie odmęty) i że zespół Żarówka współpracuje z kabaretem Neonówka.

Schody zaczęły się przy pytaniu co to jest władzą sądowniczą - legistlatywa, egzekutywa, judykatywa czy media. Postanowiła postawić na egzetuktywę (władzę wykonawczą). Niestety, poprawną odpowiedzią była judykatywa, a uczestniczka zamiast 40 tys., została z tysiącem zł. Oglądaliście ten odcinek?

Zobacz także: Kogo Hubert Urbański poprosiłby o pomoc w "Milionerach"?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także